.logoal_copy_1.
   
 

Fjalime - 2010

 

2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006     2005     2004     2003    2002    2001     2000     1999

 


I nderuar z.Gėrguri, Tė nderuar anėtarė tė Kėshillit Drejtues tė Bankės Qendrore tė Kosovės, I nderuar z.Yilmaz, Tė nderuar pjesėmarrės, Pėr mua dhe kolegėt e mi, ėshtė gjithmonė njė kėnaqėsi e veēantė tė vijmė nė Bankėn Qendrore tė Kosovės. Dėshiroj tė shpreh vlerėsimin tim ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 21.12.2010
Tė nderuar pjesėmarrės, Ėshtė gjithmonė kėnaqėsi tė takohemi nė fund tė vitit, pėr tė bėrė njė bilanc tė pėrmbledhur tė ēėshtjeve qė karakterizuan ecurinė e ekonomisė shqiptare dhe tė sektorit bankar gjatė vitit qė po mbyllet...
Publikuar nga Departamenti i Marrdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 17.12.2010
Tė nderuar kolegė, Ėshtė kėnaqėsi pėr mua qė tė ndaj me ju pėrvojėn tonė me krizėn, si dhe disa mendime lidhur me mėsimet kryesore pėr t’u nxjerrė pėr tė ardhmen. Kėndvėshtrimi im lidhur me kėtė ē%uF020ėshtje do tė pėrqendrohet nė rastin e Shqipėrisė, si njė ekonomi me tre...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 16.12.2010
Tė nderuar pjesėmarrės, Ėshtė njė privilegj i veēantė qė ndodhem pėrsėri nė qytetin e Gjirokastrės. Nėpėrmjet kėtij komunikimi tė sotėm me pėrfaqėsues tė komunitetit tė biznesit tė qarkut tuaj, do tė doja t’i rikthehesha edhe njėherė disa prej argumenteve qė kanė tė bėjnė...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 05.10.2010
Tė nderuar miq, Tė dashur pjesėmarrės, Ndihem i nderuar tė hap sot kėtė tryezė tė rrumbullakėt. Mė lejoni qė t’u uroj sė pari mirėseardhjen kolegėve tanė nga Universiteti i Oksfordit, tė cilėt kanė marrė pėrsipėr njė mision tė rėndėsishėm pėr Shqipėrinė dhe rajonin: tė k...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 08.09.2010
Jemi mbledhur sot nė kėtė takim pėr tė diskutuar njė ēėshtje tė rėndėsishme pėr ecurinė e tregut tonė financiar dhe tė ekonomisė shqiptare nė tėrėsi: zhvillimin dhe fuqizimin e tregut ndėrbankar. Besoj se roli dhe rėndėsia e kėtij tregu ėshtė......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 21.06.2010
...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 30.04.2010
Ėshtė kėnaqėsi e madhe tė kthehesh pėrsėri nė Washington dhe tė vazhdojmė dialogun tonė. Takimet paraprijėse konfirmuan dhe qartėsuan vlerėn e ndėrtimit tė ankorave tė brendshme mė tė forta fiskale. Shpresoj qė, nė diskutimin tim tė tregoj shkallėn nė tė cilėn janė tė lidhura ank...
Publikuar nga Foreign Relatins, European Integration and Communication Department nė 23.04.2010
Dėshiroj t’iu uroj mirėseardhjen nė kėtė takim periodik, i cili synon tė ofrojė njė platformė pėr tė shkėmbyer ide dhe pėr tė paraqitur qėndrime nė lidhje me zhvillimet qė ndikojnė...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 15.04.2010
Kam kėnaqėsinė tė jem sot pėrpara jush pėr tė prezantuar Raportin Vjetor tė Bankės sė Shqipėrisė. Ky raport, konkluzionet kryesore tė tė cilit do tė mundohem t’i pėrmbledh nė vijim tė fjalės sime, ėshtė njė analizė e plotė dhe transparente...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 07.04.2010

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.