.logoal_copy_1.
   
 

Fjalime - 2011

 

2014      2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006     2005     2004     2003    2002    2001     2000     1999

 


Tė nderuar drejtues tė bankave, tė nderuar pjesėmarrės, takimi pėrmbyllės i vitit me Shoqatėn Shqiptare tė Bankave, tashmė i shndėrruar nė traditė tė komunikimit mes sektorit bankar dhe Bankės sė Shqipėrisė, ofron njė mundėsi mjaft tė mirė pėr tė bėrė njė bilanc tė shkurtėr tė re...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 23.12.2011
I nderuar z. Ministėr, Shkėlqesi Ambasadorė, tė nderuar zotėrinj deputetė, tė nderuar pėrfaqėsues tė medias dhe tė sistemit bankar, tė nderuar pjesėmarrės, ju uroj mirėseardhjen dhe ju falenderoj pėr pjesėmarrjen tuaj. Mua personalisht por dhe Bankės sė Shqipėrisė, prania juaj so...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 21.12.2011
I nderuar Zoti Ministėr, i nderuar zoti Zėvendėsministėr, tė nderuar Shkėlqesi Ambasadorė, i nderuar Guvernator Soskic, i nderuar Zoti Passacantando, ėshtė njė kėnaqėsi e veēantė tė hap punimet e konferencės sė nėntė tė Bankės sė Shqipėrisė, e cila i kushtohet edukimit financiar....
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 15.09.2011
Banka e Shqipėrisė zhvilloi sot, nė datė 01.09.2011, ceremoninė e prezantimit tė modulit me zgjedhje tė lirė pėr edukimin financiar tė gjimnazistėve, me titull “Financat personale nė Duart tuaja”. Fjala e hapjes u mbajt nga Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Ardia...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 01.09.2011
Sot, nė datėn 31 gusht 2011, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e financiare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardh...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 31.08.2011
Tė nderuar drejtues tė bankave, tė nderuar pjesėmarrės, ėshtė kėnaqėsi e veēantė tė hap punimet e forumit tė radhės, tė cilin e kemi titulluar “Kolaterali, kredia, tregu dhe ligji”. Tryeza e sotme do tė analizojė me kujdes tė gjithė faktorėt qė ndikojnė nė kreditimin ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 12.07.2011
Tė nderuar pėrfaqėsues tė medias, sikurse jeni vėnė nė dijeni, gjatė dy javėve tė fundit ka qenė i pranishėm nė Shqipėri njė ekip i Fondit Monetar Ndėrkombėtar (FMN), i kryesuar nga zoti Bell. Gjatė kėsaj periudhe kemi patur diskutime intensive nė lidhje me zhvillimet aktuale eko...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 22.06.2011
Tė nderuar pjesėmarrės, ėshtė njė kėnaqėsi e veēantė tė marr fjalėn nė kėtė forum tė organizuar nga Banka e Detit tė Zi, Tregtisė dhe Zhvillimit, qė kėtė herė ka nė qendėr tė tij nxitjen e mundėsive tė zhvillimit nė Shqipėri. Mė lejoni tė them se koha e mbajtjes sė kėtij forumi p...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 20.06.2011
I nderuar zoti Ministėr i Financave, i nderuar z. Lennkh dhe z. Hodell, i nderuar z. Canacaris, tė nderuar zonja dhe zotėrrinj, takimi i sotėm i organizuar nga Banka Raiffaisen me pėrfaqėsues tė komunitetit tė biznesit nė Shqipėri ėshtė domethėnės. Para sė gjithash ai dėshmon njė...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 16.06.2011
E nderuar zonja Kryetare, tė nderuar zonja dhe zotėrinj deputetė, ėshtė kėnaqėsi pėr mua tė gjendem sot para jush, pėr tė prezantuar opinionin e Bankės sė Shqipėrisė mbi zhvillimet ekonomike dhe monetare tė vitit tė shkuar...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 09.06.2011

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.