.logoal_copy_1.
   
 

Fjalime - 2012

 

2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006     2005     2004     2003    2002    2001     2000     1999

 


Tė nderuar drejtues tė bankave, nė pėrfundim tė kėtij viti kalendarik dhe financiar, po shfrytėzoj kėtė mundėsi pėr tė komunikuar me ju rreth arritjeve dhe sfidave tė sektorit bankar, me besimin qė ato do tė shėrbejnė pėr tė orientuar veprimet tona pėr vitin e ardhshėm...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 21.12.2012
Pėrshėndetje, sė pari, si shqiptar ndihem tejet i emocionuar qė ndodhem sot, nė vigjilje tė 100- vjetorit tė shtetit tonė kėtu nė Kosovė, vendin e Ymer Prizrenit, Hasan Prishtinės, Isa Boletinit dhe shumė patriotėve tė tjerė qė bėnė Shqipėrinė...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 26.11.2012
Tė nderuar pjesėmarrės, tė nderuar kolegė nga banka tė tjera qendrore, kam kėnaqėsinė e madhe tė jem sot kėtu, nė Seminarin e 6tė tė Kėrkimeve Ekonomike nė Evropėn Juglindore. Ky seminar organizohet ēdo vit nga Banka e Shqipėrisė, pėr tė sjellė sė bashku kėrkues nga rajoni ynė dh...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 19.11.2012
I nderuar Zoti Kryetar i Bashkisė, tė nderuara zonja dhe zotėrinj, ėshtė njė kėnaqėsi e madhe pėr mua tė jem sot nė Vlorė, me rastin e ēeljes sė Ekspozitės “100 vjet pavarėsi: Pasqyrimi i historisė nė monedhėn tonė kombėtare”. Ėshtė e jashtėzakonshme pasi vetėm pak di...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 16.11.2012
I nderuar zoti Kryeministėr, tė nderuar Ambasadorė, i nderuar zoti Ministėr i Financave, zotėrinj Guvernatorė, tė dashur miq, ndihem shumė i nderuar tė hap punimet e Konferencės sė dhjetė tė Bankės sė Shqipėrisė. Konferenca e kėtij viti ėshtė njė ngjarje me rėndėsi tė veēantė p...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 26.10.2012
Njėzet vjet mė parė, nė shkurt tė vitit 1992, qeveritė e 12 vendeve tė Bashkimit Evropian firmosėn nė qytetin holandez tė Maastiricht-it, traktatin me anė tė tė cilit angazhoheshin tė adoptonin njė monedhė tė pėrbashkėt...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 25.10.2012
Tė nderuar guvernatorė, tė nderuar pjesėmarrės, takimet e rregullta rajonale janė njė mundėsi e mirė pėr tė diskutuar mbi zhvillimet ekonomike dhe financiare nė vendet tona. Ato shėrbejnė pėr tė evidentuar ngjashmėritė dhe ndryshimet mes njėri-tjetrit, si dhe politikat ekonomike ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 08.10.2012
Tė nderuar gazetarė, sikurse jeni nė dijeni, gjatė dy javėve tė fundit janė zhvilluar bisedime intensive midis pėrfaqėsuesve tė misionit tė Fondit Monetar Ndėrkombėtarė (FMN) dhe autoriteteve shqiptare...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 02.10.2012
Miq tė nderuar, Bankat qendrore, qė nė fillimet e tyre, kanė qenė tė veshura me njė “tis misteri”. Kjo lidhet me ekskluzivitetin qė ato kanė pėr emetimin e parasė, fiksimin e pėrqindjes sė interesit pėr kredinė dhe kontrollin e likuiditetit nė treg. Pikėrisht, ky rol...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimi nė 16.07.2012
Tė nderuar zonja e zotėrinj, ėshtė njė nder dhe privilegj pėr mua tė pėrshėndes kėtė konferencė qė shėnon pėrvjetorin e 20-tė tė Joint Vienna Institute. Ėshtė gjithashtu kėnaqėsi e madhe pėr mua qė mė jepet mundėsia tė ndaj me ju mendimet e mia lidhur me zhvillimet aktuale global...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 12.07.2012

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.