.logoal_copy_1.
   
 

Fjalime - 2013

 

2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006     2005     2004     2003    2002    2001     2000     1999

 


Tė nderuar drejtorė tė bankave, shkėlqesia juaj Ambasador Sequi, i nderuar z. Ilahi, i nderuar z. Pencabligil, pjesė e kėnaqėsisė qė tė krijon pjesėmarrja nė kėtė takim tė fund vitit janė edhe momenti i reflektimit pėr sfidat dhe arritjet me tė cilat u pėrballėm kėtė vit, dhe pė...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 23.12.2013
Tė nderuar pėrfaqėsues tė medias, ditėt e fundit janė zhvilluar negociata intensive me Misionin e Fondit Monetar Ndėrkombėtar, pėr drejtimin e ardhshėm tė politikave ekonomike dhe financiare, qė do tė ndėrmarrin autoritetet shqiptare nė periudhėn afatmesme 2014 – 2016....
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 18.12.2013
Tė nderuar pjesėmarrės, ėshtė nder pėr mua tė marr pjesė nė kėtė konferencė tė rėndėsishme dhe gjej rastin tė falėnderoj organizatorėt pėr ftesėn...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 09.12.2013
Tė nderuar zonja dhe zotėrinj! Ėshtė kėnaqėsi pėr mua tė marr pjesė nė kėtė forum ekonomik, i cili mbledh sė bashku pėrfaqėsues tė sipėrmarrjeve shqiptare dhe greke, dhe gjithashtu tė bankave qė ushtrojnė veprimtarinė e tyre nė vendet tona...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 13.11.2013
I nderuar z. Kryetar i Kuvendit, tė nderuar pjesėmarrės, nė kėrkim tė alternativave pėr paraqitjen e rrugėtimit 100-vjeēar tė bankingut qendror, Banka e Shqipėrisė hap sot kėtė ekspozitė me tematikė “paraja dhe edukimi financiar pėrmes saj”. Historia e konsolidimit tė...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 04.10.2013
I nderuar z. Kryeministėr, tė nderuar miq nga Universiteti i Oksfordit, tė nderuar zonja dhe zotėrinj tė trupit diplomatik, akademikė dhe tė ftuar. Kam kėnaqėsinė dhe nderin e veēantė tė hap kėtė konferencė tė pėrbashkėt tė Bankės sė Shqipėrisė dhe Universitetit tė Oksfordit, mbi...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 19.09.2013
Teksa Rezerva Federale pėrgatitet qė gradualisht tė reduktojė programin e saj tė stimulimit, mjaft druajnė se ky ndryshim nė kahun e politikave mund tė ēojė nė rrėzimin e njėpasnjėshėm tė ekonomive me treg nė zhvillim...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 27.08.2013
Mė lejoni nė fillim t’ju falėnderoj pėr ftesėn tuaj. Kjo tryezė ėshtė nė vazhdimėsi tė filozofisė sonė tė trialogut, midis Bankės sė Shqipėrisė, sistemit bankar dhe qeverisė, pėr tė diskutuar mbi politikat ekonomike ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 25.07.2013
Tė nderuar Ministra tė Financave, tė nderuar Guvernatorė, kriza qė po kalojmė, duke qenė kaq e thellė dhe e tejzgjatur, do tė lėrė gjurmė nė ekonominė nė pėrgjithėsi dhe bankingun qendror nė veēanti. Deri te Recesioni i Madh, politika monetare jetonte nė njė botė qė mund tė quhet...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 19.06.2013
I nderuar z. Kryetar, tė nderuar zonja dhe zotėrinj, tė nderuar kolegė, tema e kėsaj konference ėshtė mjaft e rėndėsishme pėr perspektivėn ekonomike dhe financiare tė vendeve tė Ballkanit Perėndimor. Kėto vende janė tėrėsisht tė integruara me ekonominė dhe sistemin financiar tė B...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 19.06.2013

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.