.logoal_copy_1.
   
 

Fjalime - 2014

 

2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006     2005     2004     2003    2002    2001     2000     1999

 


Tė nderuar Zonja dhe Zotėrinj! tė nderuar kolegė dhe pjesėmarrės nė Forumin Ekonomik tė Vjenės! kam nderin dhe kėnaqėsinė e veēantė tė flas para njė forumi kaq konstruktiv dhe tė rėndėsishėm ekonomik, pėr tė diskutuar ēėshtje tė zhvillimit ekonomik qė prekin tė tashmen dhe tė ard...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 07.05.2014
Ėshtė njė kėnaqėsi e veēantė tė pėrshėndes kėtė aktivitet tė rėndėsishėm bashkėpunimi dhe bashkėrendimi me partnerin tonė kryesor ekonomik, Republikėn e Italisė. Vite mė parė, misioni “Arcobaleno” dhe ai “Pelikan”, i siguruan Shqipėrisė bukė dhe rend...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 05.05.2014
I nderuar zoti Kryetar i Komisionit, tė nderuar zonja dhe zotėrinj anėtarė, dėshiroj ta filloj fjalimin duke ju falėnderuar, nė emėr tė institucionit, pėr mundėsinė e pėrvitshme qė mė jepni pėr tė prezantuar opinionin tonė mbi zhvillimet ekonomike e financiare tė vitit tė shkuar,...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 23.04.2014
I nderuar zoti Mersch, i nderuar zoti Hamza, i nderuar zoti Bajrami, tė nderuar zotėrinj ambasadorė, tė nderuar pjesėmarrės, Synimi i projektit qė po lanēojmė sot ėshtė mbėshtetja e Bankės sė Shqipėrisė nė procesin e pėrafrimit me rregullat, procedurat dhe standardet e bankingut ...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 17.04.2014
Tė nderuar drejtues tė bankave, tė nderuar pjesėmarrės, mė lejoni t’ju uroj mirėseardhjen nė kėtė tavolinė diskutimi mes Bankės sė Shqipėrisė dhe sistemit bankar. Tematika e sotme do t’i kushtohet marrėveshjes dypalėshe tė nėnshkruar mes Bankės sė Shqipėrisė dhe Bankė...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 02.04.2014
Tė nderuar pjesėmarrės, ėshtė njė kėnaqėsi pėr mua tė marr pjesė sot nė kėtė takim sė bashku me ju, pėr tė diskutuar mbi njė nga sektorėt mė tė rėndėsishėm tė ekonomisė shqiptare - sektorin e bujqėsisė...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 13.03.2014
Tė nderuar drejtues tė bankave, tė nderuar pjesėmarrės, mė lejoni t’ju uroj mirėseardhjen nė kėtė tavolinė diskutimi mes Bankės sė Shqipėrisė dhe sistemit bankar. Ashtu siē mund tė jeni nė dijeni, tematika e radhės ėshtė pėr t’ju njohur mė nga afėr me vendimet e fund...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 28.02.2014
Tė nderuar drejtorė tė bankave, shkėlqesia juaj Ambasador Sequi, i nderuar z. Ilahi, i nderuar z. Pencabligil, pjesė e kėnaqėsisė qė tė krijon pjesėmarrja nė kėtė takim tė fund vitit janė edhe momenti i reflektimit pėr sfidat dhe arritjet me tė cilat u pėrballėm kėtė vit, dhe pė...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 23.12.2013
Tė nderuar pėrfaqėsues tė medias, ditėt e fundit janė zhvilluar negociata intensive me Misionin e Fondit Monetar Ndėrkombėtar, pėr drejtimin e ardhshėm tė politikave ekonomike dhe financiare, qė do tė ndėrmarrin autoritetet shqiptare nė periudhėn afatmesme 2014 – 2016....
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 18.12.2013
Tė nderuar pjesėmarrės, ėshtė nder pėr mua tė marr pjesė nė kėtė konferencė tė rėndėsishme dhe gjej rastin tė falėnderoj organizatorėt pėr ftesėn...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 09.12.2013

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.