.logoal_copy_1.
   
 

Formularėt dhe pyetėsorėt e bilancit tė pagesave

Metodologjia .

Sqaron konceptet bazė dhe strukturėn e bilancit tė pagesave. Fillon me pėrkufizimin e bilancit tė pagesave duke theksuar nė mėnyrė tė pėrmbledhur disa prej faktorėve qė influencojnė nė strukturėn dhe pėrmbajtjen e tij.

Metodika e bilancit tė pagesave (dokument nė Adobe Acrobat).

 

Formular// Pyetėsor pėr kompanitė me kapital tė huaj.

Plotėsohet njė herė nė vit nga tė gjitha ndėrmarrjet me pjesėmarrje tė kapitalit tė huaj nė masėn mbi 10%. Informacioni pėrdoret pėr statistikat e bilancit tė pagesave dhe tė pozicionit tė investimeve ndėrkombėtare.

Pyetėsori pėr vrojtimin e investimeve tė huaja direkte.xls (dokument nė Excel).


Formular pėr radiotelevizionet.

Plotėsohet ēdo tremujor - Shfrytėzohet pėr sigurimin e informacionit pėr zėrin 'shėrbime tė telekomunikacionit' nė kategorinė e shėrbimeve-llogaria korente.

Formular_Televizionet.doc (dokument nė Word).


Formular pėr ambasadat dhe organizatat joqeveritare.

Dėrgohet pėr herė tė parė dhe synon tė mbledhė informacion me frekuencė tremujore- Do tė shfrytėzohet pėr sigurimin e informacionit pėr zėrin 'kompensimi i punonjėsve' nė kategorinė e tė ardhurave-llogaria korente.

Formular_ambasadat_OJQ.doc (dokument nė Word).


Formular pėr kompanitė e sigurimit.

Plotėsohet ēdo tremujor - Shfrytėzohet pėr sigurimin e informacionit pėr zėrin 'shėrbime sigurimi' nė kategorinė e shėrbimeve - llogaria korente.

Formular_Kompani sigurimi.doc (dokument nė Word).


Formular pėr institucionet qė japin kredi pėr kompanitė rezidente.

Plotėsohet ēdo tremujor dhe siguron informacion pėr huamarrjen private. Tė dhėnat paraqiten nė llogarinė financiare si edhe nė kategorinė 'tė ardhura’ pėr pagesat e interesit.

Formular_Linjat e kreditit.xls (dokument ne Excel).


Formulari nr. 1 i bankave.

Plotėsohet ēdo muaj dhe siguron informacion pėr pothuajse tė gjithė zėrat e bilancit tė pagesave. Ky formular paraqet transaksionet me jorezidentėt, qė kryhen nėpėrmjet sistemit bankar. Ai shfrytėzohet kryesisht pėr disa kategori shėrbimesh, pėr kategorinė e tė ardhurave, si edhe pėr llogarinė kapitale dhe financiare.

Formulari 1_Bankat.xls (dokument ne Excel).


Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.