.logoal_copy_1.
   
 

Roli dhe Objektivat e Grupit tė Kontaktit tė Tregut Bankar (GKTB)

Grupi i Kontaktit tė Tregut Bankar (GKTB) u krijua me idenė e njė grupi kontakti midis bankave tė nivelit tė dytė dhe BSH me fokus parėsor dialogun pėr ēėshtje me interes tė pėrbashkėt qė lidhen me zhvillimet afatshkurtra dhe strukturore tė tregjeve financiare nė vend, tendencave rregullatore, si dhe funksionimin e tregjeve nė tėrėsi. GKTB do tė shėrbejė si njė forum diskutimesh pėr njė kuptim mė tė mirė tė politikės operacionale tė BSH dhe impaktit tė saj, si dhe tė ndryshimeve tė kuadrit rregullativ operacional. Objektivi do tė jenė kryesisht ēėshtje tė tregut ndėrbankar tė parasė, por edhe tė atij valutor dhe tė tregut sekondar tė letrave me vlerė.

Mbledhje tė GKTB

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.