.logoal_copy_1.
   
 

Guida e studentit

Data e prodhimit: 13.05.2008
Data e shtypjes: 13.05.2008
Autori: Banka e Shqipėrisė
 

Kategoria e materialit

Publikime Promocionale, Broshura
 

Pėrshkrim i shkurtėr

Kjo broshurė ėshtė menduar pėr ju, nxėnėsit e shkollave tė mesme qė aspironi tė vazhdoni shkollėn e lartė. Ne e shkruam kėtė broshurė me qėllim qė t’iu japim tė gjithė informacionin e nevojshėm pėr tė marrė vendime “tė goditura” ekonomike pėrpara se tė filloni universitetin nė vitin e ardhshėm. Faqet dhe rreshtat e kėsaj broshure, do tė shpalosin pėrpara jush njė informacion tė pėrgjithshėm mbi disa nga nocionet dhe instrumentet financiare mė tė pėrdorura, si dhe kėshilla tė thjeshta pėr miradministrimin e parave.

Publikimi i plotė (125.06 KB)

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.