.logoal_copy_1.
   
 

IBAN - Numri Ndėrkombėtar i Llogarisė Bankare

Data e prodhimit: 29.12.2008
Data e shtypjes: 29.12.2008
Autori: Banka Shqipėrisė
 

Kategoria e materialit

Publikime Promocionale, Fletepalosje
 

Pėrshkrim i shkurtėr

Numri ndėrkombėtar i llogarisė bankare (IBAN) ėshtė njė standard ndėrkombėtar, me anė tė tė cilit banka identifikon nė mėnyrė unike ēdo llogari bankare tė klientėve tė saj, me qėllim lehtėsimin e procesimit tė transfertave. Meqenėse, nga 1 janari 2010, IBAN-i do tė jetė i vetmi standard i numrit tė llogarisė sė njė klienti, kjo fletėpalosje jep informacion pėr strukturėn dhe pėrdorimin e tij.

Publikimi i plotė (295.96 KB)

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.