.logoal_copy_1.
   
 

Inflacioni: Ēfarė duhet tė dimė pėr tė?

Data e prodhimit: 09.02.2004
Data e shtypjes: 09.02.2004
Autori: Banka e Shqipėrisė
 

Kategoria e materialit

Publikime Promocionale, Broshura
 

Pėrshkrim i shkurtėr

Nuk ėshtė nevoja tė jesh njė studiues i teorisė ekonomike pėr tė kuptuar se ēfarė ėshtė inflacioni dhe pėr mė tepėr se ēfarė ėshtė i aftė tė shkaktojė ai. Ajo ēka kuptohet rėndom ka tė bėjė me faktin se atje ku ka shumė para ka rritje ēmimesh

Publikimi i plotė (1.5 MB)

 
back
Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.