.logoal_copy_1.
   
 

Informacion mbi treguesit e rinj

Treguesit e statistikave monetare dhe financiare publikohen sipas dy metodologjive:

1. Sipas metodologjisė sė vitit 1993, e cila bazohet nė metodologjinė e Fondit Monetar Ndėrkombėtar: "IMF's Draft Guide to Money and Banking Statistics in International Financial Statistics, 1984".

2. Sipas metodologjisė sė vitit 2003, e cila mbėshtetet nė metodologjinė e Fondit Monetar Ndėrkombėtar "Monetary and Financial Statistics Manual (MFSM 2000)".

Treguesit e statistikave monetare dhe financiare sipas "Metodikės sė statistikave monetare dhe financiare" Banka e Shqipėrisė, Korrik 2003, publikohen pėr herė tė parė qė prej muajit Dhjetor 2002. Pėr mė shumė klikoni Dokumentin mė poshtė.

Informacion mbi treguesit e rinj (nė Word).

Statistikat monetare dhe financiare:

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.