.logoal_copy_1.
   
 

Informacion mbi komisionet dhe normat e interesit pėr produktet e shėrbimet e ofruara nga bankat

 

Duke filluar nga data 27 korrik 2012, nė faqen e internetit tė Bankės sė Shqipėrisė do tė gjeni tė publikuara nė mėnyrė tė pėrqendruar dhe tė thjeshtė pėr pėrdorim, normat e interesit dhe komisionet pėr produktet dhe shėrbimet qė bankat nė vendin tonė ofrojnė pėr publikun.

Raportimi do tė jetė periodik tremujor dhe evidenton tė dhėnat pėr bankat individuale.

Ky projekt nė thelbin e tij synon pėrmirėsimin e standardeve tė transparencės, mbrojtjes sė klientėve bankarė dhe ngushtimit tė distancės bankė-klient, nėpėrmjet lehtėsimit tė procesit tė informimit mbi kosto-pėrfitimet mė tė pėrshtatshme qė duhet tė paguajnė apo pėrfitojnė pėr kreditė, depozitat, llogaritė rrjedhėse, kartat bankare etj.

Informacioni i publikuar i vjen pranė si klientėve individė ashtu edhe bizneseve, me qėllim orientimin e tyre drejt zgjedhjeve tė duhura dhe tė favorshme, nė pėrputhje me situatėn e tyre financiare. Nga ana tjetėr, projekti pritet tė ketė njė ndikim edhe nė nivelin e konkurrueshmėrisė nė treg nė lidhje me nivelin e ofruar tė normave tė interesit dhe komisioneve pėr produktet dhe shėrbimet bankare.

Klikoni nė menunė majtas pėr tė marrė informacionin e dėshiruar.

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.