.logoal_copy_1.
   
 

Java e parasė

.global money week blu per web.   

Nė javėn e dytė tė marsit, nė mbarė globin zhvillohet Java e Parasė, e cila ėshtė njė festė mbarė botėrore e parasė, qė synon ndėrgjegjėsimin e brezit tė ri pėr tė qenė qytetarė tė ardhshėm tė pėrgjegjshėm dhe tė aftė financiarisht. Partnerė tė shumtė nė mbarė globin do tė organizojnė aktivitete tė larmishme pėr t’i pėrfshirė financiarisht fėmijėt, duke u mėsuar si tė kujdesen pėr paratė, si tė kursejnė, si t’i kuptojnė ndryshimet nė sistemet ekonomike ku jetojnė, si tė fitojnė tė ardhura nėpėrmjet sipėrmarrjes dhe tė vendosin bazat pėr tė ardhmen e tyre.

Gjatė kėsaj jave, Banka e Shqipėrisė, nė bashkėpunim me Shoqatėn Shqiptare tė Bankave, Ministrinė e Arsimit dhe Sportit dhe Ministrinė e Mirėqenies Sociale dhe Rinisė, organizojnė disa aktivitete edukative dhe ndėrgjegjėsuese pėr fėmijė dhe tė rinj si: seminare, leksione, konkurse shkollore dhe televizive, vizita nė Muzeun e Bankės sė Shqipėrisė, banka tregtare, si dhe orė tė hapura mėsimore.

Pėr mė shumė informacion, klikoni 

Java e parasė ndėr vite:

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.