.logoal_copy_1.
   
 

Kalendari i festave zyrtare 2016

Bankat janė tė mbyllura ditėve tė Shtuna dhe tė Diela si dhe nė ditėt e festave zyrtare nė vijim.

 • 1 dhe 2* Janar - Festat e Vitit tė Ri

 • 14 Mars - Dita e Verės

 • 22 Mars - Dita e Nevruzit

 • 27 Mars* - Dita e Pashkės Katolike

 • 1 Maj* - Dita e Pashkės Ortodokse
  Dita Ndėrkombėtare e Punonjėsve

 • 5 Korrik** - Dita e Bajramit tė Madh

 • 12 Shtator**- Dita e Kurban Bajramit

 • 19 Tetor - Dita e Lumturimit tė Nėnė Terezės

 • 28 Nėntor - Dita Flamurit dhe e Pavarėsisė

 • 29 Nėntor - Dita e Ēlirimit

 • 8 Dhjetor - Dita Kombėtare e Rinisė

 • 25 Dhjetor* - Krishtlindjet


*Nė rastet kur festat zyrtare bie nė ditėt e pushimit javor, dita e hėnė ėshtė ditė pushimi.

**Shėnim: Data e festave tė Kurban Bajramit dhe Bajramit tė Madh mund tė ndryshojė sipas kalendarit hėnor. Nė rast se do tė ketė ndryshime, do tė viheni nė dijeni me njė njoftim tė dytė.


Pėr mė shumė:

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.