.logoal_copy_1.
   
 

Kėrko nė njoftimet pėr shtyp

 
Mė 17 janar 2018, Muzeu i Bankės sė Shqipėrisė, nė pėrkujtim tė 550-vjetorit tė vdekjes sė Heroit Kombėtar Gjergj Kastrioti Skėnderbeut, ēeli ekspozitėn e pėrkohshme “Gjergj Kastrioti Skėnderbeu nė monedhėn dhe kartėmonedhėn shqiptare”....
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 18.01.2018
Nė datat 16-17 janar 2018, “Euromoney” organizoi Forumin pėr vendet e Evropės Qendrore dhe Lindore nė Vjenė, Austri. Ky forum zhvillohet ēdo vit dhe mbledh nė njė tryezė tė pėrbashkėt diskutimi personalitete tė njohura ndėrkombėtare nga fusha politike, ekonomike e fin...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 18.01.2018
Nė tremujorin e tretė tė vitit 2017, ndėrhyrjet e BSh-sė nė tregun e parasė konsistuan nė operacionet e tregut tė hapur pėr injektim likuiditeti. Nė funksion tė administrimit tė portofolit tė saj tė bonove tė thesarit, janė kryer nė vijim edhe veprime nė treg sekondar tė letrave ...
Publikuar nga Departamenti i Operacioneve Monetare nė 15.01.2018
E nderuar Ministre Nikolla, I nderuar Kryetar i Kontrollit tė Lartė tė Shtetit z. Leskaj, I nderuar Dekan i Fakultetit Prof. Kule, Tė nderuar pedagogė, Tė dashur studente dhe studentė, Ndihem i nderuar dhe i kėnaqur njėkohėsisht qė ndodhem sot nė njė mjedis studentor, veēanė...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 12.01.2018
Nė mbledhjen e tij tė datės 10 janar 2018, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe vendosi:...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 10.01.2018
Viti 2017 pėrkon me 25-vjetorin e krijimit tė sistemit bankar dynivelor nė Shqipėri dhe krijimin e Bankės sė Shqipėrisė si njė banke qendrore moderne. Gjatė kėtyre viteve, institucioni ynė ėshtė rritur dhe transformuar pa ndėrprerje. Sot 25 vite mė pas Banka e Shqipėrisė ka arrit...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 26.12.2017
I nderuar z. kryetar, Tė nderuar drejtues tė bankave, Tė dashur miq dhe kolegė, Si gjithmonė, ėshtė kėnaqėsi tė jem nė takimin pėrmbyllės tė vitit 2017 me drejtuesit e sistemit bankar nė Shqipėri, njė aktivitet ky i pėrvitshėm qė organizohet nėn kujdesin e Shoqatės Shqiptare t...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 21.12.2017
Tė nderuar pėrfaqėsues tė medias, Nė radhė tė parė, mė lejoni ta filloj pak mė ndryshe kėtė takim tonin, tė fundit pėr vitin 2017, duke ju falėnderuar, jo vetėm pėr pėrcjelljen e kujdesshme tė punės dhe tė mesazheve tė Bankės sė Shqipėrisė nė publik, por edhe pėr vėmendjen e vaz...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 20.12.2017
Nė kėtė konferencė tė fundit tė vitit dėshiroj tė bėj njė pėrmbledhje tė momenteve kryesore tė punės sė Bankės sė Shqipėrisė gjatė vitit 2017, natyrisht e fokusuar kjo nė prioritetet tona kryesore. *** Fillimisht do tė ndalem nė veprimtarinė e Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė ...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 20.12.2017
Sot, mė 20 dhjetor 2017, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin e ndėrmjetėm tė Politikės Monetare. Pasi diskutoi mbi zhvillimet ekonomike e monetare nė vend dhe mbi ecurinė e pritur tė tyre, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė ven...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 20.12.2017
Nesėr, datė 20.12.2017, do tė zhvillohet mbledhja e radhės sė Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė mbi vendimmarrjen e politikės monetare, sipas kalendarit tė publikuar nė faqen tonė tė internetit....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 19.12.2017
Tė nderuar pjesėmarrės, Mė lejoni t’ju uroj mirėseardhjen nė takimin pėrmbyllės tė Bankės sė Shqipėrisė me pėrfaqėsues tė medias, si dhe me disa prej studentėve mė tė talentuar nė fushėn e ekonomisė....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 15.12.2017
Nė datėn 15 dhjetor 2017, me rastin e mbylljes sė vitit, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Gent Sejko, zhvilloi njė takim me gazetarė tė medias sė shkruar dhe asaj elektronike, analistė tė ekonomisė, drejtues dhe pėrfaqėsues tė tjerė tė medias nė Shqipėri....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 15.12.2017
I nderuar zoti Ministėr, Tė nderuar pjesėmarrės, Duke ju uruar mirėseardhjen nė godinėn e Bankės sė Shqipėrisė, dėshiroj ta filloj fjalėn time me njė falėnderim pėr Ministrin e Shtetit pėr Diasporėn, zotin Majko, nė lidhje me nismėn e marrė prej tij pėr njė vėmendje mė tė madhe...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 11.12.2017
Mė 11 dhjetor 2017, nė ambientet e Bankės sė Shqipėrisė, u zhvillua njė takim i nivelit tė lartė midis Bankės sė Shqipėrisė, Ministrit tė Shtetit pėr Diasporėn, bankave tė nivelit tė dytė dhe subjekteve financiare jobanka tė angazhuara nė fushėn e transfertave monetare qė operojn...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 11.12.2017
I nderuar zoti Ministėr, Tė nderuar pėrfaqėsues tė mediave, Ėshtė kėnaqėsi tė jem sot para jush, nė kėtė komunikim publik, pėr tė prezantuar njė nismė konkrete tė Bankės sė Shqipėrisė nė kuadrin e pėrpjekjeve tona pėr rritjen e formalizimit tė ekonomisė. Ėshtė inkurajues fakti s...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 07.12.2017
Ju njoftojmė se ditėn e hėnė, datė 11 dhjetor 2017, ora 10:30, nė ambientet e Bankės sė Shqipėrisė, do tė zhvillohet njė takim i nivelit tė lartė midis Bankės sė Shqipėrisė dhe Ministrit tė Shtetit pėr Diasporėn me qėllim forcimin e bashkėpunimit dhe koordinimit ndėrinstitucional...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 07.12.2017
Pyetje: Cili do tė jetė mekanizmi shtrėngues si do tė detyrohen bankat. A do kenė ndikim nė kredimarrje masat shtrėnguese? Guvernatori: Siē e theksova, kjo ėshtė njė masė e cila pėr bizneset e mėdha ka hyrė nė fuqi qė nė vitin 2015. Bankat, nė kuadėr tė respektimit tė kritereve t...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 07.12.2017
Nė mbledhjen e tij tė datės 6 dhjetor 2017, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe vendosi: •Miratimin e rregullores “Mbi planet e rimėkėmbjes sė bankave” Rregullorja vjen si rishikim tėrėsor i kuadrit rregullativ nė fuqi tė Bankės sė...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 06.12.2017
Tė nderuar tė ftuar, Tė nderuar pjesėmarrės, Ėshtė kėnaqėsi tė jem sot kėtu me ju. Nė emėr tė Bankės sė Shqipėrisė, dėshiroj t’ju uroj mirėseardhjen nė Workshop-in e 11tė tė Kėrkimeve Ekonomike nė Evropėn Juglindore dhe t’ju falėnderoj pėr pėrkushtimin tuaj tė vazhd...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 04.12.2017

Copyright © 2004-2012 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.