.logoal_copy_1.
   
 

Kėrko nė legjislacion
Qėllimi i kėtij udhėzimi ėshtė pėrcaktimi i kėrkesave pėr bankat mbi hartimin dhe zbatimin e Procesit tė Vlerėsimit tė Brendshėm tė Mjaftueshmėrisė sė Kapitalit (PVBMK-sė), si dhe i pritshmėrive tė mbikėqyrėsit pėr strukturėn dhe pėrmbajtjen e raportit tė kėtij procesi, qė duhet ...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 31.12.2017
Sistemi i raportimit tė Shoqėrive tė Kursim-Kreditit dhe tė Unioneve tė tyre pėrmban formularėt e raportimit qė kėto subjekte duhet tė paraqesin pranė Bankės sė Shqipėrisė....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 30.06.2017
Ky ligj pėrcakton kushtet dhe rregullat pėr krijimin, licencimin, organizimin, drejtimin, kujdestarinė dhe likuidimin e shoqėrive tė kursim-kreditit (SHKK) dhe unioneve tė tyre, si dhe mbikėqyrjen e tyre nė Republikėn e Shqipėrisė. Shoqėritė e kursim-kreditit konsiderohen si ofru...
Miratuar nga Parlamenti Hyri nė fuqi nė 30.06.2016
Ky ėshtė njė ligj me tė cilin i bėhet njė ndryshim ligjit nr.8269, datė 23.12.1997 “Pėr Bankėn e Shqipėrisė. Nė bazė tė kėtij ndryshimi, nė nenin 44, pika 3 shfuqizohen fjalėt “shtetas i Republikės sė Shqipėrisė”....
Miratuar nga Parlamenti Hyri nė fuqi nė 14.01.2015
Ndryshimet ne rregulloren “Pėr funksionimin e sistemit qendror tė regjistrimit dhe shlyerjes sė titujve (AFISaR)” konsistojnė kryesisht nė ndryshimin e komisioneve pėr operimin e sistemit AFISaR....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i rregullave pėr administrimin e rrezikut nė veprimtarinė e shoqėrive tė kursim-kreditit dhe Unioneve tė tyre....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 09.11.2016
Vendimi i Kėshillit Mbikėqyrės ndryshon pėrkufizimin e tepricave nė euro mbi rezervėn e detyruar qė mbajnė subjektet bankare....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 26.09.2016
Vendim nr. 76, pėr “Miratimin e normės sė interesit pėr remunerimin e rezervės sė detyruar dhe tė tepricave tė subjekteve bankare, tė ndryshuar”...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 26.09.2016
Ndryshimi i bėrė nga Kėshilli Mbikėqyrės lidhet me bazėn e propozimit pėr ndryshimin e nivelit tė rezervės valutore....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 01.08.2016
Ky vendim i Kėshillit Mbikėqyrės ndryshon normėn e interesit tė remunerimit tė tepricave nė euro tė subjekteve bankare....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 01.03.2016

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.