.logoal_copy_1.
   
 

Kėrko nė publikime
Informacioni i analizuar nė kėtė raport tregon pėr njė rritje tė vazhduar tė ekonomisė shqiptare, e mbėshtetur nga faktorė tė brendshėm e tė jashtėm, nė njė mjedis financiar stimulues me prime tė ulėta rreziku. Ndėrkohė, inflacioni mesatar i tremujorit tė dytė ėshtė ngadalėsuar, ...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 10.08.2017
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni tė gjitha vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė nga data 07.06.2017 deri 05.07.2017....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 26.07.2017
Periudha janar - qershor 2017...
Publikuar nga Departamenti i Kėrkimeve nė 25.07.2017
Raporti Statistikor - maj '17...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave Financiare nė 20.07.2017
Rezultatet e Vrojtimit tė Aktivitetit Kreditues pėr tremujorin e dytė tė vitit 2017 tregojnė se standardet e kredisė pėr bizneset mbeten pothuajse tė pandryshuar nga tremujori i kaluar, ndėrsa standardet e kredisė pėr individė janė lehtėsuar. Sipas madhėsisė sė biznesit vihet re ...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 14.07.2017
Mbikėqyrja ėshtė njė nga funksionet kryesore tė Bankės sė Shqipėrisė. Qėllimi i saj ėshtė tė ushtrojė nė vazhdimėsi kontroll tė mjaftueshėm mbi bankat dhe subjektet e tjera, qė kryejnė veprimtari financiare, tė licencuara prej saj. Banka e Shqipėrisė, nė zbatim tė pėrgjegjėsive l...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 23.06.2017
Raporti Statistikor - prill 2017...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave Financiare nė 20.06.2017
Kriza financiare globale e vitit 2008, theksoi rolin kyē qė ka tregu i banesave pėr ekonominė. Nė veēanti, mbas krizės, nė studimet akademike i ėshtė kushtuar mė shumė vėmendje vlerėsimit sa mė tė plotė tė faktorėve pėrcaktues tė ēmimeve tė banesave. Ky studim, nėpėrmjet metodės ...
Publikuar nga Erjona Suljoti nė 05.06.2017
Ky material vlerėson normėn optimale tė nivelit tė rezervave valutore nė Shqipėri bazuar nė modelin e propozuar nga Gonēalves, (2007). Modeli bazohet nė njė numėr tė caktuar tė treguesve kryesorė makroekonomikė dhe atyre tė frymėzuar nga kriza, tė cilėt nuk janė marrė nė konsider...
Publikuar nga Elona Dushku, Gerti Shijaku nė 08.06.2017
Pas krizės financiare globale, kredia nė vendet e Evropės Qendrore dhe Juglindore ėshtė ngadalėsuar ndjeshėm, nė disa raste edhe ėshtė kontraktuar, duke ēuar nė rėnie tė ndėrmjetėsimit financiar dhe ecuri tė dobėt ekonomike. Ky punim ka pėr qėllim tė vlerėsojė nga ana empirike fa...
Publikuar nga Sofika Note, Erjona Suljoti nė 26.05.2017

Pėr mė shumė:

 

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.