.logoal_copy_1.
   
 

Konferenca pėr shtyp - 2010

 

 


Sot, nė datėn 22 dhjetor 2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare pėr muajin dhjetor. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e financiare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e prit...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 22.12.2010
Pyetje: Qeveria parashikon qė pėr vitin 2010 tė ketė njė rritje ekonomike prej 4.1 pėr qind dhe nė 2011 njė rritje prej 5.5 pėr qind. A pėrkojnė kėto me vlerėsimet tuaja? Mendoni se drafti i buxhetit tė vitit 2011 qė ka prezantuar qeveria ėshtė njė draft realist?...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 01.12.2010
Sot, nė datėn 24 nėntor 2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike dhe financiare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritshme tė tyre nė tė...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 24.11.2010
Sot, nė datė 26 tetor 2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim Raportin e Politikės Monetare pėr tremujorin e tretė tė vitit 2010. Nė kėtė mbledhje, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė pasi u njoh me dinamikėn mė tė fundit ekonomike dhe financiare ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 26.10.2010
Nė mbledhjen e tij tė datės 29 shtator 2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike dhe financiare nė vend, si dhe diskutoi mbi projeksionet e tyre pėr tė ardhm...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 29.09.2010
Nė mbledhjen e tij tė datės 31 gusht 2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 31.08.2010
Nė mbledhjen e tij tė datės 28 korrik 2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin e Politikės Monetare tė tremujorit tė dytė tė vitit 2010. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike dhe financiare nė vend, me projeksionet e tyre p...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 28.07.2010
Pyetje – Ju e pėrmendėt edhe nė forumin pėr bankat por edhe gjatė fjalės tuaj tani se objektivi i ri i operacional i BSH do tė jetė sjellja e normave tė interesit pranė normės bazė. A mund tė na thoni se si mund tė realizohet kjo, ēfarė skenarėsh, si mund tė zbatohet mė kon...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 01.07.2010
Nė mbledhjen e tij tė datės 30 qershor 2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike dhe financiare nė vend, si dhe me projeksionet e tyre pėr tė ardhmen, nė pėr...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 30.06.2010
Nė mbledhjen e tij tė datės 26 maj 2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike dhe financiare nė vend si dhe me......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 26.05.2010
Pėr sa i pėrket pyetjes sė parė ėshtė njė shprehje anonime qė thotė se “parashikimet janė tė vėshtira, sidomos kur bėhen pėr tė ardhmen”. Ajo qė ne parashikojmė ėshtė qė prirjet inflacioniste......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 26.05.2010
Nė mbledhjen e tij tė datės 28 prill 2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin e Politikės Monetare tė tremujorit tė parė tė vitit 2010. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike dhe financiare nė vend, me projeksionet e tyre pė...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARREDHENIEVE ME JASHTE, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 28.04.2010
Pyetje: Ministri Bode ngriti shqetėsimin sipas tė cilit nevojitet njė mbikėqyrje mė e rreptė pėr sistemin bankar pasi kriza nė rajon mund tė vijė tek ne. Ēfarė masash ekstra mund tė ndėrmarrė Banka e Shqipėrisė?...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARREDHENIEVE ME JASHTE, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 25.03.2010
Nė mbledhjen e tij tė datės 24 mars 2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARREDHENIEVE ME JASHTE, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 24.03.2010
Pyetje - Nė pjesėn e parė tė fjalės tuaj ju theksuat dhe njėherė tendencėn rėnėse tė ekonomisė shqiptare, e vėrtetuar nga ecuria e disa faktorėve, veēanėrisht nga ngadalėsimi i kėrkesės konsumatore. Nė kushtet kur hapėsira pėr stimujt fiskal siē theksuat edhe ju ėshtė e vogėl, be...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARREDHENIEVE ME JASHTE, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 26.02.2010
Nė mbledhjen e tij tė datės 24 shkurt 2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 24.02.2010
Pyetje - Nė lidhje me pozicionin e jashtėm tė ekonomisė, ju folėt pėr njė pozicion tė jashtėm tė paqėndrueshėm...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 28.01.2010
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 27 janar 2010, mori nė shqyrtim Deklaratėn e Politikės Monetare pėr gjashtėmujorin e dytė tė vitit 2009, ku analizoi......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 27.01.2010

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.