.logoal_copy_1.
   
 

Konferenca pėr shtyp - 2012

 

 


Zoti Guvernator, vitet e fundit i keni mėshuar vazhdimisht rėndėsisė sė koordinimit tė politikave monetare me politikat fiskale. Buxheti i vitit 2013 ėshtė njė buxhet mė agresiv nė kuptimin e niveleve tė parashikuara tė deficitit buxhetor dhe borxhit publik...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 24.12.2012
Sot, nė datėn 20 dhjetor 2012, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardh...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 20.12.2012
Pyetje: Cili ėshtė komenti juaj nė lidhje me projektbuxhetin e vitit tė ardhshėm? Pėrgjigje: Nga njė vėshtrim paraprak, buxheti i vitit tė ardhshėm parashikon tregues tė cilėt do tė vareshin nga realizimi i tė ardhurave dhe i shpenzimeve, si dhe nga miradministrimi i tyre...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 03.12.2012
Sot, nė datėn 27 nėntor 2012, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardhm...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 27.11.2012
Pyetje - Ngushtimi i hapėsirave pėr stimuj fiskalė nė shumicėn e vendeve evropiane ka sjellė njė trysni nė rritje ndaj bankave qendrore, qoftė nga tregjet, qoftė nga qeveritė, pėr njė sjellje monetare mė agresive nė drejtim tė zgjerimit tė stimujve monetarė...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 02.11.2012
Sot, nė datėn 31 tetor 2012, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Tremujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ard...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 31.10.2012
Pyetje: Ēfarė masash mund tė merren nga Qeveria pėr nxitjen e konsumit si dhe ēfarė mjetesh duhen pėrdorur pėr rritjen e likuiditetit dhe zhvillimin e ekonomisė shqiptare, nė njė kohė ku ju thatė qė norma e interesit bazė do tė mbetet e pandryshuar?...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 28.09.2012
Sot, nė datėn 26 shtator 2012, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardh...
Publikuar nga Foreign Relations, European Integration and Communication Department nė 26.09.2012
Sot, nė datėn 28 gusht 2012, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardhme...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 28.08.2012
Sot, nė datėn 25 korrik 2012, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Tremujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ar...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 25.07.2012
Pyetje: A e gjykoni ndikimin e krizės Greke ende si njė rrezik pėr ekonominė Shqiptare? Dhe pyetja e dytė: A nuk mendoni se njė inflacion kaq i ngurtė mund tė ketė dhe efekt nė njė konsum kaq tė ulėt?...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 29.06.2012
Sot, nė datėn 27 qershor 2012, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė shqyrtoi dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardhmen, Kės...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 27.06.2012
Pyetje: Siē e thatė edhe nė fjalėn tuaj dhe siē e keni thėnė shpesh gjatė muajve tė fundit, ekonomia shqiptare po rritet nėn potencialet e saj dhe shenjat janė pėr njė pėrkeqėsim tė mėtejshėm. Kryeministri Berisha javėn e kaluar paralajmėroi hapjen e njė debati me biznesin dhe me...
Publikuar nga Foreign Relations, European Integration and Communication Department nė 31.05.2012
Sot, nė datėn 29 maj 2012, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardhmen,...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 29.05.2012
Pyetje: Pyetja ime lidhet me problematikėn e ekzekutimit tė kolateralit. Nė Raportin e fundit tė Stabilitetit Financiar pėrmendet nevoja pėr ndėrhyrje ligjore nė sistemin e ekzekutimit tė kolateralit. Nė fakt, kjo ėshtė njė ēėshtje e ngritur nė mėnyrė tė hershme prej jush dhe ka ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 27.04.2012
Nė mbledhjen e tė datės 25 prill 2012, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Tremujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 25.04.2012
Sot, nė datė 28 mars 2012, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardhmen,...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 29.03.2012
Pyetje: Duke pasur parasysh qė nė muajin janar kemi njė rėnie tė inflacionit nė nivelin 1.6%, a pėrbėn kjo njė problem pėr ekonominė nė kushtet kur edhe konsumi mbetet i ulėt, pavarėsisht sinjaleve tė gjallėrimit. Pra, a pėrbėn njė shqetėsim pėr ekonominė ky inflacion i ulėt?...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 02.03.2012
Sot, nė datėn 29 shkurt 2012, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardhm...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 01.03.2012
Pyetje: Njė pyetje mbi raportin pėr perspektivat e ekonomisė globale qė publikoi Banka Botėrore javėn e kaluar. Ndėr tė tjera thuhej qė njė nga problemet pėr sistemet bankare tė vendeve nė zhvillim ėshtė varėsia e lartė nga grupet e mėdha bankare ndėrkombėtare. Banka Botėrore sug...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 26.01.2012
Sot, nė datėn 25 janar 2012, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė shqyrtoi dhe miratoi Raportin Tremujor tė Politikės Monetare. Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e financiare nė vend si dhe nė vijim tė diskutimeve m...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 25.01.2012

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.