.logoal_copy_1.
   
 

Konferenca pėr shtyp - 2014

 


Sot, nė datėn 18 dhjetor 2014, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardh...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 18.12.2014
Sot, nė datėn 26 nėntor 2014, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 26.11.2014
Sot, nė datėn 27 tetor 2014, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Tremujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ard...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 27.10.2014
Sot, nė datėn 24 shtator 2014, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 24.09.2014
Sot, nė datėn 27 gusht 2014, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardhme...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 27.08.2014
Sot, nė datėn 30 korrik 2014, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardhm...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 30.07.2014
Pyetje - Kėto ditė, tingėllon paksa e rėndomtė t’ju pyesim pėr marrjen e statusit tė vendit kandidat apo jo?...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 02.07.2014
Sot, nė datėn 25 qershor 2014, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 25.06.2014
Pyetje - Prej muajsh ka njė pėrmirėsim tė mekanizmit tė transmetimit tė politikės monetare, nė kuptimin qė uljet e normės bazė po reflektohen dhe nė interesin e kredive, ndoshta jo nė masėn qė ju dėshironi dhe prisni, por gjithsesi po reflektohen. Megjithatė, siē e nėnvizuat dhe ...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 12.06.2014
Sot, nė datėn 30 maj 2014, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardhmen,...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 30.05.2014
Sot, nė datėn 30prill 2014, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Tremujor tė Politikės Monetare...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 30.04.2014
Pyetje:Dje organizuat njė forum financiar shumė tė rėndėsishėm, i cili zhvillohej me dyer tė mbyllura. Megjithatė, doja tė dija nėse kishit ndonjė ēėshtje qė do tė donit ta ndanit me publikun nga forumi i djeshėm, sidomos nė kontekstin e mesazhit tuaj tė fundit, pra qė janė sfida...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 08.04.2014
Sot, nė datėn 27 mars 2014, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardhmen...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 27.03.2014
Pyetje-Qeveria pritet tė miratojė njė draft i cili do tė pėrcaktojė njėherė e mirė marrėdhėniet mes bankave dhe tatimorėve pėr kreditė e kėqija....
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 17.03.2014
Sot, nė datėn 26 shkurt 2014, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardhm...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 26.02.2014
Pyetje-Kam njė pyetje nė lidhje me ecurinė e kredisė pėr ekonominė. Siē e pėrmendėt dhe ju, deri nė fund tė muajit nėntor kredia qėndroi nė terren negativ, pra nė rėnie, dhe as politika monetare stimuluese dhe as masat e tjera makroprudenciale tė Bankės sė Shqipėrisė nuk kanė mja...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 31.01.2014
Sot, nė datėn 29 janar 2014, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Deklaratėn e Bankės sė Shqipėrisė pėr gjashtėmujorin e dytė tė vitit 2013...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 29.01.2014

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.