.logoal_copy_1.
   
 

Konferenca pėr shtyp - 2015


Nė mbledhjen e ditės sė sotme, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim raportin e ndėrmjetėm tė politikės monetare. Kėshilli Mbikėqyrės konstatoi se, ndonėse tė pakta, tė dhėnat e reja ekonomike dhe monetare tė analizuara nė kėtė raport kanė qenė pėrgjithėsish...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 16.12.2015
Pyetje: Nė ēfarė faze ndodhet plani i nisur ndėrministerial pėr zgjidhjen e problemit tė kredive tė kėqija nė vend? Para pak ditėsh, nė Komisionin e Ekonomisė thatė se Banka e Shqipėrisė nė bashkėpunim me bankat e tjera ka bėrė tashmė njė seleksionim tė kompanive me kredi me prob...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 16.12.2015
Ekonomia shqiptare vazhdon tė lėvizė nė njė trajektore pozitive zhvillimi. Megjithatė, kėrkesa agregate, prodhimi dhe punėsimi, janė poshtė niveleve tė tyre potenciale dhe presionet afatmesme mbi inflacionin mbeten tė dobėta...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 04.11.2015
Pyetje - Duhet theksuar qė gjatė punės tuaj dy nga treguesit, rritja ekonomike dhe kredia janė nė rėnie, nė kahun e poshtėm tė pritshmėrive tuaja. Mos doni tė thoni qė keni ndryshuar edhe vlerėsimin tuaj pėr rritjen ekonomike tė vitit, kur thoni qė keni reduktuar pritshmeritė pėr...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 04.11.2015
Pyetje: Qeveria shqiptare ka shpallur kėtė javė nisjen e njė aksioni tė gjerė kundėr informalitetit dhe evazionit fiskal. Nė gjykimin tuaj, si do ta ndikojė ky aksion ecurinė e ekonomisė reale pėr pjesėn e mbetur tė vitit, dhe, mė nė veēanti, si do tė ndikojė nė marrėdhėniet e ta...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 03.09.2015
Nė mbledhjen e ditės sė sotme, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, mori nė shqyrtim raportin e ndėrmjetėm tė politikės monetare. Informacioni i ri i analizuar nė kėtė raport ka qenė pėrgjithėsisht nė linjė me pritjet tona, ndonėse disa tregues rezultojnė nė kahun e poshtė...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 02.09.2015
Pyetje: Ju pėrmendėt uljen e kredive me probleme. Doja tė dija diēka mė shumė. Ēfarė ka ndodhur? Ka pasur fshirje bilancesh? Dhe pyetja e dytė...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 10.08.2015
Nė mbledhjen e ditės sė sotme, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, mori nė shqyrtim raportin tremujor tė politikės monetare. Informacioni i ri i pėrftuar ėshtė pėrgjithėsisht nė linjė me parashikimet tona...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 06.08.2015
Pyetje - Njė pyetje lidhur me krizėn greke dhe implikimet e mundshme nė stabilitetin e sistemit financiar nė Shqipėri:...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 09.07.2015
Sot, nė datėn 1 korrik 2015, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn bazė tė interesit, nė nivelin 2.0%...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 01.07.2015
...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 08.05.2015
Sot, nė datėn 6 maj 2015, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Tremujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 06.05.2015
Pyetje: Zoti Guvernator, cilat janė pritshmėritė tuaja pėr kreditimin? A ekziston rreziku qė Shqipėria tė futet nė njė periudhė disavjeēare me ritme tė ngadalta tė rritjes sė kreditimit...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 12.03.2015
Sot, nė datėn 4 mars 2015, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin e Ndėrmjetėm tė Politikės Monetare. Pasi analizoi ecurinė aktuale dhe tė pritur tė inflacionit dhe tė treguesve tė tjerė ekonomikė, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėri...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 04.03.2015
Sot, nė datėn 28 janar 2015, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Tremujor tė Politikės Monetare....
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 28.01.2015

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.