.logoal_copy_1.
   
 

Konferenca pėr shtyp - 2016


Informacioni i ri i marrė nė analizė nė kėtė raport ka qenė – nė tėrėsinė e vet – nė linjė me pritjet dhe parashikimet tona. Tė dhėnat e sektorit real dhe financiar tregojnė njė aktivitet ekonomik nė pėrmirėsim, njė inflacion nė rritje graduale drejt objektivit, dhe ...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 21.12.2016
Pyetje- Z. Guvernator, pas pak muajsh pėrfundon marrėveshja e Shqipėrisė me Fondin Monetar Ndėrkombėtar. Tė paktėn, sipas deklarimeve publike tė qeverisė nuk do tė ketė mė njė marrėveshje sipas formatit aktual, por do tė ketė njė marrėveshje mė tė relaksuar. A ka njė koment Banka...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 21.12.2016
Ekonomia shqiptare ka vazhduar tė shfaqė shenja pėrmirėsimi gjatė dy tremujorėve tė fundit. Aktiviteti ekonomik ka shėnuar rritje progresive, inflacioni po lėviz gradualisht drejt objektivit, ndėrsa tregjet financiare mbeten tė qeta dhe kostot e financimit nė to janė pranė minimu...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 09.11.2016
...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 09.11.2016
Informacioni i ri, i marrė nė analizė nė raportin e radhės tė politikės monetare, ka rezultuar pėrgjithėsisht nė pėrputhje me pritjet tona. Aktiviteti ekonomik vazhdon tė zgjerohet, inflacioni ka ardhur nė rritje, ndėrsa kostot e financimit mbeten rreth niveleve mė tė ulėta histo...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 05.10.2016
...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 05.10.2016
...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 03.08.2016
Nė mbledhjen e sotme, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim raportin e ndėrmjetėm tė politikės monetare. Nė pėrfundim tė analizės sė informacionit dhe parashikimeve tė paraqitura, Kėshilli Mbikėqyrės vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn bazė tė interesit, ...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 06.07.2016
Informacioni i ri ekonomik dhe monetar i muajve tė fundit ka qenė pėrgjithėsisht nė kahun e poshtėm tė pritjeve tona. Rritja ekonomike e tremujorit tė katėrt tė vitit 2015 rezultoi disi mė e ulėt se parashikimi, ndėrsa inflacioni i tremujorit tė parė tė vitit 2016 shėnoi njė rėni...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 04.05.2016
...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 04.05.2016
Nė mbledhjen e sotme, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, mori nė shqyrtim raportin e ndėrmjetėm tė politikės monetare. Vėmendje e veēantė, gjatė diskutimeve, iu kushtua analizės sė ecurisė aktuale dhe tė pritshme tė inflacionit, si dhe ndikimeve tė saj nė politikėn monet...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 06.04.2016
Pyetje: Ju thatė qė Banka e Shqipėrisė ėshtė e gatshme tė bėjė gjithēka nė rast se do tė materializohen presione tė tjera disinflacioniste. E keni fjalėn vetėm pėr masa tradicionale, pra pėr lehtėsim tė mėtejshėm me anė tė uljes sė normės bazė tė interesit apo dhe masa tė tjera, ...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 06.04.2016
Sot u zhvillua mbledhja e dytė e Kėshillit Mbikėqyrės pėr vitin 2016 nė tė cilėn u diskutua dhe u mor vendim nė lidhje me normėn e interesit....
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 03.02.2016

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.