.logoal_copy_1.
   
 

Konferenca pėr shtyp

Nė kėtė rubrikė do tė gjeni konferencat pėr shtyp tė dhėna nga Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė.


Nė mbledhjen e sotme, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim Raportin Tremujor tė politikės monetare....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 01.11.2017
Pyetje: Z. Guvernator doja t’ju bėja njė pyetje lidhur me deklaratėn e djeshme qė ka shpėrndarė misioni i FMN-sė. Doja tė dija se cili ėshtė opinion juaj pėr atė ēka FMN vė theksin tek rreziqet fiskale qė kanė projektet me koncesion, pėr sa i pėrket programit tė Qeverisė se...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 03.10.2017
Analiza e tė dhėnave tė disponuara tregon se aktiviteti ekonomik nė vend ka vijuar tė shėnojė pėrmirėsim, ndėrkohė qė inflacioni ka shėnuar rėnie nė muajt korrik e gusht. Divergjenca midis ecurisė sė aktivitetit ekonomik dhe ecurisė sė inflacionit duket se pasqyron efektin e godi...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 03.10.2017
Pyetje: Konfindustria nė njė deklaratė pėr shtyp ka bėrė pėrgjegjėse Bankėn e Shqipėrisė pėr mosndėrhyrjen nė tregun monetar nga zhvlerėsimi i madh i euros dhe njė vlerėsim artificial i lekut dhe kjo ka ndodhur sipas tyre pėr shkak tė informalitetit tė shpenzimeve tė partive poli...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 05.07.2017
Informacioni i ri ekonomik dhe financiar, i analizuar nė Raportin e Ndėrmjetėm tė politikės monetare, sugjeron se ekonomia shqiptare ka vijuar tė ruajė njė kah pozitiv zhvillimi. Aktiviteti ekonomik ka ardhur nė rritje, presionet afatmesme inflacioniste vlerėsohet tė jenė nė linj...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 05.07.2017
Pyetje: Ju thatė qė ka njė kredidhėnie tė dobėt pėr bizneset, ato nuk po marrin kredi. Nga krahu tjetėr, kemi njė shtrėngim nga ana e bankave, ndėrsa raportet flasin pėr njė sasi tė parave apo kredive qė po kalojnė jashtė vendit. Si shpjegohet kjo lloj situate?...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 03.05.2017
Informacioni i ri i analizuar nė Raportin Tremujor tė radhės ka rezultuar pėrgjithėsisht nė linjė me pritjet tona. Tė dhėnat e reja ekonomike dhe financiare tregojnė njė pėrshpejtim tė rritjes ekonomike dhe njė pėrmirėsim tė balancave kryesore makroekonomike gjatė fundit tė vitit...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 03.05.2017
Informacioni i disponuar ekonomik dhe financiar, i marrė nė analizė nė Raportin e Ndėrmjetėm tė politikės monetare, ka qenė pėrgjithėsisht nė linjė me pritjet tona. Sipas kėtij informacioni, ekonomia shqiptare vazhdon tė shėnojė rritje, inflacioni po lėviz gradualisht drejt objek...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 29.03.2017
...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 29.03.2017
Sot, nė datėn 30 maj 2014, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardhmen,...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 30.05.2014

Arkiva

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.