.logoal_copy_1.
   
 

Marrėveshje midis Bankės sė Shqipėrisė dhe Ministrisė sė Financave pėr organizimin e ankandeve tė titujve tė shtetit shqiptar, shlyerjen e veprimeve, dhe mbajtjen e regjistrit tė kėtyre titujve.

spacer
Tipi : spacer Marrėveshje
Miratoi : spacer Guvernatori
Numer : spacer
Data : spacer 20.01.2015 Hyn nė fuqi : spacer 20.01.2015
Botuar nė : spacer nė datėn : spacer
Kategoria : spacer Operacione
Departamenti : spacer Operacionet Monetare
 

Pėrshkrim i shkurtėr

Nė kėtė marrėveshje pėrcaktohen tė drejtat dhe detyrimet e palėve -Ministrisė sė Financave dhe Bankės sė Shqipėrisė – mbi kryerjen e ankandit tė titujve, shlyerjen e transaksioneve qė kryhen me kėto tituj dhe mbajtjen e regjistrit pėr tituj nga Banka nė funksionin e saj si agjent fiskal i Qeverisė tė Republikės sė Shqipėrisė, tė pėrfaqėsuar nga Ministria e Financave. Kjo marrėveshje ėshtė nėnshkruar nga palėt dhe ka hyrė nė fuqi nė datė 20.01.2015. Me hyrjen nė fuqi tė kėsaj marrėveshje, shfuqizohen Marrėveshja pėr emetimin e Bonove tė Thesarit dhe ndryshimet e saj si dhe Marrėveshja pėr emetimin e Obligacioneve dhe ndryshimet e saj.

Publikimi i plotė (504.42 KB)

 

back
Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.