.logoal_copy_1.
   
 

Materialet e Diskutimit - Seria 2000


Nisur nga problemet e vazhdueshme, qė krijon deformimi i tregut bankar, nevoja pėr rritje tė ndėrmjetėsimit bankar dhe afrim gjithnjė e mė tepėr tė popullsisė nė dyert e bankave, interesit tė shprehur pėr kalimin nė zbatimin e politikės monetare nėpėrmjet instrumenteve indirekte ...
Publikuar nga Teuta Baleta, Neritan Kallfa, Luljeta File, Fiqiri Baholli, Suela Bokshi, Edlira Abazi nė 15.09.2000
Ajo se pėrse Banka e Shqipėrisė e sheh me interes analizėn e politikės fiskale, ėshtė fakti se kostoja e kapitalit nuk pėrfshin vetėm koston e parasė, tė shprehur nė formėn e normės sė interesit pėr kredinė, por dhe koston fiskale, tė shprehur nė formėn e barrės fiskale, qė duhet...
Publikuar nga Dr.Selami Xhepa nė 15.09.2000
Nevoja pėr tė pasur njė program financiar ėshtė tashmė e pranuar pėr ekonominė e tė gjitha vendeve. Ai bėhet edhe mė i nevojshėm pėr vendet tė cilat shfaqin situata tė theksuara disekuilibri makroekonomik dhe deformime e hezitime nė politikat ekonomike qė duhet tė ndiqen....
Publikuar nga Prof.Dr. Marta Muēo, Amika Stavri, MBA nė 15.06.2000

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.