.logoal_copy_1.
   
 

Materialet e Diskutimit - Seria 2001


Njė dekadė mė parė, 15 vendeve tė Europės Lindore e Qendrore iu desh tė fillonin nga e para procesin e krijmit, ose tė rikrijimit, tė njė sistemi financiar plotėsisht funksional aty ku nuk kishte ekzistuar mė parė, ose nė rastin mė tė mirė, nuk kishte ekzistuar pėr tė paktėn 40 v...
Publikuar nga Teuta Baleta, Dr. Selami Xhepa nė 15.02.2001
Duke konsideruar qė aktiviteti i tregtisė sė jashtme zė njė vend tė rėndėsishėm nė jetėn ekonomike tė vendit, dinamikat dhe zhvillimet e tij mund tė jenė domethėnėse nga pikėpamja e luhatjeve tė ciklit tė biznesit. Nė kėtė kuptim, tregtia e jashtme mund tė pėrdoret si njė instrum...
Publikuar nga Dr. Selami Xhepa, Argita Frashėri nė 15.01.2001

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.