.logoal_copy_1.
   
 

Materialet e Diskutimit - Seria 2003


Nė gjysmėn e dytė tė viteve 1990, shumica e vendeve nė tranzicion adoptuan politika shumė mė tė shtrėnguara licencimi, sidomos nė lidhje me shumėn e kėrkuar pėr kapitalin minimal, krahasuar me fazėn e parė tė tranzicionit....
Publikuar nga Erjon Luēi nė 15.09.2003
Ky material ka si qėllim trajtimin e periudhave tė tronditjeve tė sistemit bankar nė Shqipėri, evidentimin e tė pėrbashkėtave dhe dallimeve pėr kėto periudha, shkaqet qė ēuan nė ndodhjen e tyre, ndėrhyrjen e Bankės sė Shqipėrisė dhe shpejtėsinė e rekuperimit tė krizave tė likuidi...
Publikuar nga Suzana Sheqeri nė 15.02.2003
Studimi ka pėr qėllim, tė analizojė inflacionin nė Shqipėri, si rrjedhojė e ndryshimeve tė ēmimeve nė sektorėt e tregtueshėm dhe tė patregtueshėm tė mallrave dhe shėrbimeve tė shportės mbi tė cilėn bazohet aktualisht matja e kėtij treguesi....
Publikuar nga Evelina Ēeliku nė 15.01.2003

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.