.logoal_copy_1.
   
 

Materialet e Diskutimit - Seria 2007


Ky material synon tė prezantojė lexuesin me vrojtimin tremujor tė Besimit tė Konsumatorit nė Shqipėri dhe rezultatet qė ka treguar ai, qė nga fillimi i kryerjes sė vrojtimit nė vitin 2003. Nė material diskutohet metodologjia pėr ndėrtimin e Treguesit tė Besimit tė Konsumatorit, p...
Publikuar nga Doriana Lama, Klodiana Istrefi nė 03.10.2007
Ky studim paraqet njė trajtim tė gjerė tė metodologjisė dhe njė analizė ekonomike tė detajuar tė rezultateve tė Vrojtimit tė Besimit tė Biznesit tė organizuar nga Banka e Shqipėrisė. Metodologjia e vrojtimit ėshtė trajtuar duke ndjekur parimet teorike dhe praktike tė Vrojtimeve t...
Publikuar nga Evelina Celiku, Diana Shtylla nė 03.10.2007
Ky material aplikon metodologjinė Panzar-Rosse pėr tė vlerėsuar kushtet e konkurrencės nė sistemin bankar shqiptar. Rezultatet tregojnė se bankat shqiptare operojnė nė njė ambient me konkurrencė monopolistike...
Publikuar nga Sofika Note nė 02.07.2007

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.