.logoal_copy_1.
   
 

MATERIALET STUDIMORE

Materialet studimore pėrfshijnė studime, analiza kėrkimore mbi ēėshtje tė ndryshme, tė cilat prekin aspekte teorike dhe praktike me rėndėsi pėr zhvillimet ekonomike, pėr jetėn aktuale financiare tė vendit dhe pritjeve pėr zhvillim. Ato pėrgatiten nga punonjėsit e Bankės sė Shqipėrisė, pikėpamjet e tė cilėve nuk janė domosdoshmėrisht ato tė Bankės sė Shqipėrisė.

 

Materialet studimore- Seria 2015 - 2016


Periudha korrik - dhjetor 2017...
Publikuar nga Departamenti i Kėrkimeve nė 29.01.2018
Ky material ka nė fokus vlerėsimin e tipareve tė kthimit tė raportit tė borxhit ndaj PBB-sė drejt mesatares historike nė afatin e gjatė pėr periudhėn 2000–2011. Punimi shqyrton kushtin e aftėsisė sė shlyerjes nėpėrmjet teknikave tė testit tė rrėnjės njėsi dhe vlerėson funks...
Publikuar nga Gerti Shijaku nė 29.12.2017
Ky studim ka si qėllim kryesor tė analizojė flukset e kapitalit tė huaj bazuar nė konceptin e episodeve tė ‘ndalimit tė papritur’. Sė pari, autori ndėrton njė tregues tė ndalimit tė papritur (tregues binar) pėr tė analizuar lėvizjet nė flukset e kapitalit tė huaj. Sė ...
Publikuar nga Gerti Shijaku nė 27.12.2017

Botime tė tjera kėrkimore:

Botime tė kaluara:

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.