.logoal_copy_1.
   
 

Mbledhja e Dytė

Nė datėn 24 maj 2016, nė ambientet e Bankės sė Shqipėrisė, u zhvillua mbledhja e dytė e Komitetit Kombėtar tė Sistemit tė Pagesave. Mbledhja u drejtua nga Zėvendėsguvernatorja e Parė e Bankės sė Shqipėrisė, zj. Elisabeta Gjoni, njėkohėsisht dhe Kryetare e kėtij Komiteti. Nė mbledhje, pėrveē anėtarėve tė Komitetit Kombėtar tė Sistemit tė Pagesave, si pėrfaqėsues tė Ministrisė sė Financave, Ministrisė pėr Inovacionin dhe Administratėn Publike, Ministrisė sė Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisė dhe Sipėrmarrjes, Autoritetit tė Mbikėqyrjes Financiare, Ministrisė sė Punėve tė Brendshme, si dhe Shoqatės Shqiptare tė Bankave, ishin gjithashtu tė pranishėm dhe zj. Maria Teresa Chimienti e z. Nenad Bosiljcic nga Grupi i Zhvillimit tė Sistemeve tė Pagesave pranė Bankės Botėrore.

Nė takim ishin ftuar edhe pėrfaqėsues tė institucioneve financiare jobanka, pėrfaqėsues tė operatorėve tė skemave kombėtare tė pagesave me kartė dhe pėrfaqėsues tė shoqėrive utilitare.

Dokumentet lidhur me mbledhjen e dytė:

 

 

 

 

Dokumente:

Mbledhjet e KKSP :
Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.