.logoal_copy_1.
   
 

Mbledhja e Parė

Nė datėn 2 tetor 2015, nė ambientet e Bankės sė Shqipėrisė, u zhvillua mbledhja e parė e Komitetit Kombėtar tė Sistemit tė Pagesave. Mbledhja u drejtua nga Zėvendėsguvernatorja e Parė e Bankės sė Shqipėrisė, zj. Elisabeta Gjoni, e cila ėshtė njėkohėsisht dhe Kryetare e kėtij Komiteti. Nė mbledhje ishin tė pranishėm edhe tė gjithė anėtarėt e Komitetit Kombėtar tė Sistemit tė Pagesave.

Komiteti Kombėtar i Sistemit tė Pagesave pėrbėhet nga dhjetė anėtarė, tė cilėt janė pėrfaqėsues tė lartė nga institucione si: Banka e Shqipėrisė, Ministria e Financave, Ministri pėr Inovacionin dhe Administratės Publike, Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisė dhe Sipėrmarrjes, Autoriteti i Mbikėqyrjes Financiare, Ministria e Punėve tė Brendshme, si dhe Shoqata Shqiptare e Bankave. Nė mbledhje ishte i pranishėm dhe z. Massimo Cirasino, Administrator nė Praktikė i Infrastrukturės sė Tregjeve Financiare dhe Linjave tė Shėrbimeve tė Remitancave pranė Bankės Botėrore, si ekspert i mirėnjohur nė fushėn e zhvillimit tė sistemeve tė pagesave dhe konsolidimit tė bashkėpunimit ndėrinstitucional.

Pėrmbledhje e mbledhjes sė parė tė Komitetit Kombėtarė tė Pagesave

Dokumente:

Mbledhjet e KKSP :
Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.