.logoal_copy_1.
   
 

Mbledhja e tretė e Komitetit Kombėtar tė Sistemit tė Pagesave

Nė datėn 9 maj 2017, u zhvillua mbledhja e tretė e Komitetit Kombėtar tė Sistemit tė Pagesave. Mbledhja u drejtua nga Kryetare e kėtij Komiteti zj. Elisabeta Gjoni, Zėvendėsguvernatore e Parė e Bankės sė Shqipėrisė. Nė mbledhje, pėrveē anėtarėve tė Komitetit Kombėtar tė Sistemit tė Pagesave si Kryetari i Shoqatės Shqiptare tė Bankave dhe Kryetari i Komitetit tė Pagesave pranė kėsaj shoqate, Drejtori i pėrgjithshėm ekzekutiv i Autoritetit tė Mbikėqyrjes Financiare, pėrfaqėsues tė Ministrisė sė Financave, Ministrisė pėr Inovacionin dhe Administratėn Publike, Ministrisė sė Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisė dhe Sipėrmarrjes, Ministrisė sė Punėve tė Brendshme, ishin gjithashtu tė pranishėm dhe z. Mario Guadamillas, Menaxher pranė Bankės Botėrore pėr Evropėn dhe Rajonin, zj. Maria Teresa Chimienti ez. Jose Antonio Garcia, nga Grupi i Zhvillimit tė Sistemeve tė Pagesave pranė Bankės Botėrore dhe zj. Johanna Jaeger, Eksperte nė Sektorin Financiar pranė Bankės Botėrore.

Nė takim ishin ftuar edhe pėrfaqėsues tė institucioneve financiare jobanka, pėrfaqėsues tė operatorėve tė skemave kombėtare tė pagesave me kartė dhe pėrfaqėsues tė shoqėrive utilitare.

Dokumentet lidhur me mbledhjen e tretė:

Dokumente:

Mbledhjet e KKSP :
Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.