.logoal_copy_1.
   
 

Mbi kryerjen e praktikės mėsimore tė studentėve me arsim  tė lartė pranė Bankės sė Shqipėrisė
 

I/e nderuar lexues/e,


Banka e Shqipėrisė ėshtė njė institucion modern qė synon tė reformojė nė vazhdimėsi politikat e saj tė burimeve njerėzore. Nė ndjekje tė kėsaj filozofie ajo synon tė jetė njė institucion i hapur dhe njėkohėsisht model i mė tė mirėve pėr mė tė mirėt! Si vendi ku eksperienca dhe njohuritė ndahen midis punonjėsve, Banka po pėrpiqet tė jetė mė shumė se kaq: tė jetė mbėshtetėse edhe nė ndėrtimin e tė ardhmes e formėsimin e karrierės sė studentėve.

Njė nga mėnyrat qė ajo pėrdor pėr tė arritur kėtė, ėshtė mundėsimi i kryerjes sė praktikave mėsimore pėr studentėt. Nė kėtė mėnyrė atyre u ofrohet mundėsia e konsolidimit tė njohurive teorike, nėpėrmjet pėrfshirjes nė detyra konkrete, mbi bazėn e njė programi specifik trajnimi.

Kryerja e kėsaj praktike ndihmon gjithashtu, krijimin e njė kulture tė pėrgjithshme mbi Bankėn Qendrore tek praktikantėt.

 

Pėr informacion tė mėtejshėm rreth kritereve e modaliteteve tė kryerjes sė praktikės mėsimore nė Bankėn e Shqipėrisė, klikoni kėtu .

 

 

Departamenti i Burimeve Njerėzore
dėshiron t'ju informojė se:

Afatet e aplikimit pėr kryerjen e praktikės mėsimore janė: 
03 – 31 Janar pėr praktikat qė do tė zhvillohen gjatė 6 mujorit tė parė tė vitit (periudha Shkurt – Qershor)
01 – 30 Prill pėr praktika qė do tė zhvillohen gjatė 6 mujorit tė dytė tė vitit (periudha Korrik – Dhjetor)

 

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.