.logoal_copy_1.
   
 

BANKA E SHQIPĖRISĖ

Kabineti i Guvernatorit


NJOFTIM PĖR SHTYP
Vendimet e Politikės Monetare


Data e publikimit 03.02.2016


Sot, mė 3 shkurt 2016, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Tremujor tė Politikės Monetare . Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn bazė tė interesit, nė nivelin 1.75%.

 

 

back
Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.