.logoal_copy_1.
   
 

BANKA E SHQIPĖRISĖ

KABINETI I GUVERNATORIT


NJOFTIM PER SHTYP
Vendimet e politikės monetare


Data e publikimit 29.03.2017


Sot, mė 29 mars 2017, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin e ndėrmjetėm tė Politikės Monetare. Pasi diskutoi mbi zhvillimet ekonomike e monetare nė vend dhe mbi ecurinė e pritur tė tyre, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn bazė tė interesit nė nivelin 1.25%.

Gjithashtu, Kėshilli Mbikėqyrės vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn e interesit tė depozitės njėditore dhe normėn e interesit tė kredisė njėditore nė Bankėn e Shqipėrisė, pėrkatėsisht nė nivelet 0.25% dhe 2.25%.

 

 

back
Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.