.logoal_copy_1.
   
 

BANKA E SHQIPĖRISĖ

KABINETI I GUVERNATORIT


NJOFTIM PER SHTYP
Material filmik mbi aktivitetet kryesore tė Bankės sė Shqipėrisė pėr vitin 2017


Data e publikimit 26.12.2017


Viti 2017 pėrkon me 25-vjetorin e krijimit tė sistemit bankar dynivelor nė Shqipėri dhe krijimin e Bankės sė Shqipėrisė si njė banke qendrore moderne. Gjatė kėtyre viteve, institucioni ynė ėshtė rritur dhe transformuar pa ndėrprerje. Sot 25 vite mė pas Banka e Shqipėrisė ka arritur tė ndėrtojė njė institucion tė rėndėsishėm vendimmarrės tė njėjtė me shumicėn e bankave tė tjera qendrore kudo nė botė.

Po 2017?

Get the Flash Player to see this player.

 

 

back
Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.