.logoal_copy_1.
   
 

Ndėrtesat e Bankės sė Shqipėrisė

Si njė nga institucionet mė tė rėndėsishme nė vend, Banka e Shqipėrisė mbart nė vetvete aspiratėn pėr tė qenė nė lartėsinė e simotrave tė saj evropiane, ēka mund tė pėrmbushet edhe nėpėrmjet njė standardi tė lartė infrastrukture dhe teknologjie.

Selia qendrore e Bankės sė Shqipėrisė gjendet nė Tiranė. Ajo ka 5 degė nė rrethet Shkodėr, Elbasan, Gjirokastėr, Korēė, Lushnjė, si dhe Qendrėn e saj Kėrkimore nė Berat.

Mė 30 tetor 2015, Banka e Shqipėrisė organizoi ceremoninė e inaugurimitndėrtesės sė selisė qendrore tė saj tė rikonstruktuar, e cila pėrkoi dhe me hapjen pėr herė tė parė tė Muzeut tė Bankės sė Shqipėrisė.

Projekti i rikonstruksionit tė Bankės sė Shqipėrisė mundėsoi krijimin e njė mjedisi me kushte mė tė mira e bashkėkohore pune, si dhe mundėsoi ndarjen administrative tė funksioneve tė Bankės sė Shqipėrisė. Nė fakt, projekti i ri plotėson jo vetėm kėrkesat administrative tė Bankės, por lehtėson komunikimin e saj me publikun e gjerė, duke krijuar njė marrėdhėnie mė tė plotė dhe mė transparente me publikun.

 

.7 fasade banka e shqiperise 2015.   
.hotel dajti2. 

 

.godina-emisionit_md.   
.fasada qk berat. 

Film i shkurtėr:
"Arkitektura e Bankės sė Shqipėrisė
"

.boa architecture.

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.