.logoal_copy_1.
   
 

Vendime tė Kėshillit Mbikėqyrės mbi normėn bazė tė interesit - 2003

 


Keshilli Mbikeqyres, vendosi uljen e normes baze te interesit me 0.5 per qind. Pas kesaj uljeje, norma e interesit per marreveshjet e riblerjes do te jete 6.5 per qind....
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 30.12.2003
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė vendimin pėr uljen e normave tė interesit, mbajti parasysh disa faktorė. Inflacioni, objektivi tjetėr final i programit tė zhvillimit tė vendit, duket se ėshtė nė rrugėn e duhur. Mė konkretisht, inflacioni vjetor nė fund tė muajit sh...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 30.10.2003
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e sotme, pasi mori nė shqyrtim ecurinė dhe parashikimet e inflacionit, faktorėt qė priten tė ndikojnė nė inflacion dhe ecurinė e kushteve monetare nė ekonomi, vendosi uljen e normės bazė (interesi i marrėveshjeve tė anasjel...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 09.07.2003
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e datės 23 prill 2003, vendosi tė miratojė uljen me 0,5 pikė pėrqindje tė normės fikse tė interesit. ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 23.04.2003

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.