.logoal_copy_1.
   
 

Vendime tė Kėshillit Mbikėqyrės mbi normėn bazė tė interesit - 2006

 


Nė mbledhjen e datės 30 nėntor 2006, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike dhe financiare, vendosi tė miratojė rritjen me 0,25 pikė pėrqindje tė normės sė interesit tė marrėveshjeve tė riblerjes dhe tė anasjellta te riblerjes...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 30.11.2006
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 25 tetor 2006, me propozimin e Departamentit tė Politkės Monetare mori nė shqyrtim dhe miratoi : "Opinionin e Bankės sė Shqipėrisė “Mbi gjendjen e ekonomisė nė tremujorin e tretė tė vitit 2006”....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 25.10.2006
Nė mbledhjen e tij tė datės 27 shtator 2006, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim zhvillimet nė inflacion dhe nė treguesit monetarė pėr periudhėn korrik - gusht 2006. Norma vjetore e inflacionit nė muajin gusht ishte 3.1 pėr qind, ...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 28.09.2006
Nė mbledhjen e tij tė datės 30 gusht 2006, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim zhvillimet nė inflacion dhe nė treguesit monetarė pėr periudhėn qershor - korrik 2006......
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 30.08.2006
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 26 korrik 2006, me propozimin e Departamentit tė Politkės Monetare mori nė shqyrtim dhe miratoi ... ...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 27.07.2006
Nė mbledhjen e datės 12 korrik 2006, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim zhvillimet monetare dhe ecurinė e inflacionit tė verifikuar gjysmėn e parė tė vitit. Nė vijim tė qėndrimeve tė kohėve tė fundit...
Publikuar nga dEPARTAMENTI I MARREDHENIEVE ME JASHTE, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 12.07.2006
Nė mbledhjen e tij tė datės 28 qershor 2006, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim zhvillimet mė tė fundit monetare dhe me propozimin e Departamentit tė Politikės Monetare Kėshilli Mbikėqyrės vendosi tė miratojė......
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 29.06.2006
Nė mbledhjen e tij tė datės 24 maj 2006, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim zhvillimet mė tė fundit nė ecurinė e inflacionit dhe ato monetare. Me propozimin e Departamentit tė Politikės Monetare Kėshilli Mbikėqyrės miratoi......
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 24.05.2006
Nė mbledhjen e tij tė datės 3 maj 2006, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė analizoi ecurinė e ekonomisė gjatė tremujorit tė parė tė vitit 2006......
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 04.05.2006
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 15 mars 2006 shqyrtoi gjendjen e sistemit bankar shqiptar pėr tremujorin e katėrt tė vitit 2005 dhe e vlerėsoi atė tė mirė. Pėrmbledhjen......
Publikuar nga kabineti i guvernatorit nė 16.03.2006
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 22 shkurt 2006, me propozimin e Departamentit tė Politikės Monetare tė Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi......
Publikuar nga kabineti i guvernatorit nė 23.02.2006
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 25 janar 2006, me propozimin e departamenteve pėrkatėse tė Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi......
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 26.01.2006

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.