.logoal_copy_1.
   
 

Vendime tė Kėshillit Mbikėqyrės mbi normėn bazė tė interesit - 2007

 


Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 27 dhjetor 2007, pasi mori nė shqyrtim zhvillimet mė tė fundit ekonomiko – financiare vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn bazė tė interesit nė nivelin, 6.25 pėr qind...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 27.12.2007
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 31 tetor 2007, mori nė shqyrtim dhe miratoi......
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 31.10.2007
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 26 shtator 2007, pasi mori nė shqyrtim zhvillimet mė tė fundit ekonomiko – financiare vendosi tė rrisė normėn bazė tė interesit...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 26.09.2007
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 29 gusht 2007, pasi mori nė shqyrtim “Raportin e politikės monetare pėr muajin korrik 2007” vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn bazė tė interesit nė nivelin, 5.75 pėr qind....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 29.08.2007
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 19 korrik 2007, mori nė shqyrtim dhe miratoi “Deklaratėn e politikės monetare pėr gjashtėmujorin e parė tė vitit 2007”. Nė pėrfundim tė analizės ekonomike...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 19.07.2007
Nė mbledhjen e tij tė datės 6 qershor 2007, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim......
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 06.06.2007
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e datės 2 maj 2007 mori nė shqyrtim zhvillimet mė tė fundit nė ekonomi. Kjo mbledhje, e programuar dhe e bėrė publike nė kalendarin e punės sė Kėshillit Mbikėqyrės pėr vitin 2007, iu dedikua tėrėsisht analizės ...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 02.05.2007
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 4 prill 2007, pasi analizoi zhvillimet mė tė fundit monetare dhe nė inflacion, vendosi : tė mbajė tė pandryshuar normėn bazė tė interesit nė nivelin, 5.50 pėr qind. ...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 04.04.2007
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 1 mars 2007, analizoi zhvillimet monetare dhe ato nė inflacion tė muajit janar 2007...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 01.03.2007
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė nė mbledhjen e datės 31 janar 2007 mori nė shqyrtim zhvillimet monetare nė gjashtėmujorin e dytė tė vitit 2006 dhe me propozimin e Departamentit tė Politikės Monetare vendosi tė miratojė......
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 31.01.2007

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.