.logoal_copy_1.
   
 

Vendime tė Kėshillit Mbikėqyrės mbi normėn bazė tė interesit - 2008

 


Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 24 dhjetor 2008, mori nė analizė zhvillimet mė tė fundit nė inflacion ......
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 24.12.2008
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 26 nėntor 2008, mori nė shqyrtim dhe miratoi "Raportin e politikės monetare pėr tremjorin e tretė tė vitit 2008". Nė pėrfundim tė analizės ekonomike dhe financiare Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, ...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 26.11.2008
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 29 tetor 2008, pasi mori nė analizė zhvillimet mė tė fundit nė inflacion, nė tregun financiar dhe nė aktivitetin ekonomik tė vendit, vendosi “Tė mbajė tė pandryshuar, nė nivelin 6,25 pėr qind, normėn e intere...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 29.10.2008
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 29 shtator 2008, mori nė shqyrtim dhe miratoi “Deklaratėn e politikės monetare pėr gjashtėmujorin e parė tė vitit 2008”. Nė pėrfundim tė analizės ekonomike dhe financiare Kėshilli Mbikėqyrės i Ban...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 29.09.2008
Nė mbledhjen e datės 29 gusht 2008, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė pasi vlerėsoi zhvillimet e fundit nė ekonominė vendase dhe tė jashtme, vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn bazė tė interesit nė nivelin 6.25 pėr qind....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 29.08.2008
Nė mbledhjen e datės 30 korrik 2008, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė pasi vlerėsoi zhvillimet e fundit nė ekonominė vendase dhe pėr ato tė jashtme, vendosi......
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 30.07.2008
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 25 qershor 2008, pasi mori nė analizė zhvillimet mė tė fundit nė inflacion, nė tregun financiar dhe nė aktivitetin ekonomik tė vendit, vendosi : “Tė mbajė tė pandryshuar, nė nivelin 6,25 pėr qind, nor...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 25.06.2008
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 27 maj 2008, mori nė shqyrtim dhe miratoi Opinionin e Bankės sė Shqipėrisė “Mbi gjendjen e ekonomisė gjatė tremujorit tė parė tė vitit 2008”. Nė pėrfundim tė analizės ekonomike dhe financiare Kė...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 27.05.2008
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė nė mbledhjen e datės 30 Prill 2008, pasi vlerėsoi zhvillimet e fundit nė ekonominė vendase dhe tė jashtme vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn bazė tė interesit nė nivelin 6.25 pėr qind....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 30.04.2008
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e datės 26 mars 2008, pasi u njoh me zhvillimet e fundit nė ekonomi, vendosi ta mbajė tė pandryshuar normėn bazė tė interesit nė nivelin 6.25 pėr qind...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 26.03.2008
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 27 shkurt 2008, mori nė shqyrtim dhe miratoi “Deklaratėn e politikės monetare pėr gjashtėmujorin e dytė tė vitit 2007”. Nė pėrfundim tė analizės ekonomike dhe financiare, Kėshilli Mbikėqyrės i Ban...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 27.02.2008
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e dedikuar tėrėsisht vendimmarrjes sė politikės monetare, pasi u njoh dhe mori nė shqyrtim zhvillimet mė tė fundit ekonomiko – financiare vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn bazė tė interesit nė nivelin 6.25 pėr qi...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 30.01.2008

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.