.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr shtyp 2006

 


Nė mbledhjen e tij tė datės 27 dhjetor 2006, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim zhvillimet mė tė fundit monetare dhe me propozimin e Departamentit tė Politikės Monetare vendosi tė miratojė ......
Publikuar nga KĖSHILLI MBIKĖQYRĖS nė 28.12.2006
Parlamenti miratoi nė parim dhe nen pėr nen, ligjin e hartuar nga Banka e Shqipėrisė "Pėr bankat nė Republikėn e Shqipėrisė". Ligji i ri ėshtė njė nismė qė synon harmonizimin e legjislacionit bankar shqiptar me Direktivat e Bashkimit Evropian, pas nėnshkrimit nga ana e Shqipėrisė...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 13.12.2006
Do tė doja tė falenderoja “The Economist Conferences (Konferencat e Ekonomistit)” pėr ftesėn qė ato i bėnė Bankės sė Shqipėrisė, pėr tė marrė pjesė nė kėtė forum tė rėndėsishėm. Ėshtė njė kėnaqėsi e veēantė tė jemi kėtu sot. Tema e fjalės time do tė jetė: “Refor...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 08.12.2006
Gjatė datave 5 – 6 dhjetor 2006, “The Economist Conferences” organizuan nė Athinė Forumin e Pestė Ndėrkombėtar tė Bankingut. Tema e Forumit ishte: “Greqia dhe Evropa Juglindore: Reformat Ekonomike dhe e Ardhmja e Bankingut. A kemi kohė tė begata pėrpara nesh?”...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 08.12.2006
Kjo Tryezė mbi Inflacionin e Shėnjestruar ishte njė vazhdim i shkėlqyer i Forumit tė Hapur qė u zhvillua dhjetorin e kaluar. Para njė viti, nė identifikuam parakushtet pėr Inflacionin e Shėnjestruar. Ndėrkohė qė dje dhe sot u thelluam mė tepėr nė kėto ēėshtje komplekse, ēėshtje t...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 08.12.2006
“Tryeza e Rrumbullakėt mbi Inflacionin e Shenjėstruar 2” zhvilloi punimet nė datat 7-8 dhjetor 2006, nė ambientet e Hotel Tiranės. Ky aktivitet ishte njė pėrballje mendimesh tė ekspertėve kombėtarė dhe ndėrkombėtarė mbi tė ardhmen e politikės monetare nė Shqipėri, me konkretisht ...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 08.12.2006
Banka e Shqipėrisė nė bashkėpunim me Institutin pėr Kėrkime Ekonomike (IFO), Gjermani dhe Shoqatėn Gjermane pėr Bashkėpunim Teknik nė Tiranė (GTZ) organizoi nė datat 30 nėntor- 1 dhjetor njė seminar teknik pėr zhvillimin dhe implementimin e indeksit tė besimit tė bizneseve dhe in...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 01.12.2006
Seminari i sotėm, mbi indekset e besimit, ėshtė i njė rėndėsie tė veēantė pėr vetė faktin se prek elementet bazė tė vlerėsimit dhe tė vendimmarrjes nė fushėn e politikave ekonomike, informacionin dhe dimensionin real tė tij. Sikurse nė ēdo proces vendimmarrjeje, informacioni pėrb...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 01.12.2006
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave pėr gjashtėmujorin e parė tė vitit 2006 rezultoi me njė tepricė prej 45 milionė eurosh. Flukset hyrėse tė kapitalit mundėsuan nė masėn 70 pėr qind financimin e deficitit korent....
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 24.11.2006
Tė nderuar pjesėmarrės, Do tė doja tė shprehja jo vetėm kėnaqėsinė time pėr pjesėmarrjen nė kėtė forum, por edhe tė paraqes disa nga zhvillimet kryesore qė kanė ndodhur nė njė nga fushat mė tė rėndėsishme tė ekonomisė shqiptare, nė sistemin bankar....
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 23.11.2006

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.