.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr shtyp 2008 

 


Banka e Shqipėrisė, nė zbatim tė programit tė edukimit "Banka Qendrore nė Jetėn e Pėrditshme", ka zhvilluar nė qytetin e Vlorės, konkursin "Vlera e vėrtetė e parasė!" me nxėnėsit e shkollave ......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 27.12.2008
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij tė datės 24 dhjetor 2008, mori nė analizė zhvillimet mė tė fundit nė inflacion ......
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 24.12.2008
Nė mbėshtetje tė ligjit nr. 8269, datė 23.12.1997 "Pėr Bankėn e Shqipėrisė", Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, me vendimin nr. 58, datė 26.07.2006,...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 22.12.2008
Nė datė 22 dhjetor 2008, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Ardian Fullani, me rastin e mbylljes sė vitit, zhvilloi njė takim me publicistė...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 22.12.2008
Nė datė 18 dhjetor 2008, me rastin e mbylljes sė vitit 2008, Shoqata Shqiptare e Bankave organizoi njė pritje me bankierėt dhe pėrfaqėsuesit e bankave...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 19.12.2008
Nė datėn 11 dhjetor 2008, u zhvillua faza e parė e konkursit “Vlera e vėrtetė parasė!” midis shkollave tė mesme tė rrethit tė Vlorės, nė ambientet e teatrit “Petro Marko”.......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 13.12.2008
Veneto Banca Holding S.c.p.A. ka paraqitur pranė Bankės sė Shqipėrisė kėrkesėn pėr miratimin e transferimit tė 75.1 pėr qind tė aksioneve tė kapitalit aksioner tė Bankės Italiane tė Zhvillimit sh.a. nga aksionerėt Francesco Mariano Mariano dhe Banka Popullore Pulieze tek Veneto B...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 11.12.2008
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave pėr periudhėn janar – shtator tė vitit 2008 rezultoi me njė rritje tė mjeteve valutore prej 101,4 milionė eurosh. Llogaria korente regjistroi njė deficit prej rreth 840 milionė eurosh. Flukset hyrėse tė kapitalit regjistruan vlerėn 767 mili...
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 05.12.2008
Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, zoti Ardian Fullani, mori pjesė nė seminarin e pestė Euro - Mesdhetar tė rangut tė lartė, i cili i zhvilloi punimet nė Aleksandri (Egjipt), nė datėn 27 nėntor 2008. Ky forum i pėrvitshėm, i cili ul nė njė tavolinė bisedimesh pėrfaqėsues tė Euro...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 02.12.2008
Sot nė datė 2 dhjetor 2008, pranė Bankės sė Shqipėrisė zhvilloi njė vizitė zyrtare njė delegacion polak i pėrbėrė nga Presidenti i Bankės Kombėtare tė Polonisė, z. Stawomir Stanislav Skrzypek, nga Drejtorja Pėrfaqėsuese e grupit Shqipėri – Bullgari – Poloni nė Bankėn Evropiane ...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 02.12.2008

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.