.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr shtyp 2010

 

 


Me rastin e mbylljes sė vitit Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė z. Ardian Fullani ka zhvilluar njė takim me gazetarė tė njohur tė shtypit tė shkruar dhe asaj elektronike, analistė tė politikės dhe tė ekonomisė, drejtues dhe pėrfaqėsues tė tjerė tė mediave nė Shqipėri. Me kėtė r...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 23.12.2010
Sot, nė datėn 22 dhjetor 2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare pėr muajin dhjetor. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e financiare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e prit...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 22.12.2010
Nė mbledhjen e tij tė datės 22.12.2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn e interesit tė marrėveshjeve tė riblerjes dhe tė anasjellta tė riblerjes (REPO dhe REPO tė anasjellta), nė nivelin 5,00 pėr qind....
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 22.12.2010
Nė mbledhjen e tij tė datės 22.12.2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn e interesit tė marrėveshjeve tė riblerjes dhe tė anasjellta tė riblerjes (REPO dhe REPO tė anasjellta), nė nivelin 5,00 pėr qind....
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 22.12.2010
Nė mbledhjen e tij tė datės 22.12.2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn e interesit tė marrėveshjeve tė riblerjes dhe tė anasjellta tė riblerjes (REPO dhe REPO tė anasjellta), nė nivelin 5,00 pėr qind....
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 22.12.2010
I nderuar z.Gėrguri, Tė nderuar anėtarė tė Kėshillit Drejtues tė Bankės Qendrore tė Kosovės, I nderuar z.Yilmaz, Tė nderuar pjesėmarrės, Pėr mua dhe kolegėt e mi, ėshtė gjithmonė njė kėnaqėsi e veēantė tė vijmė nė Bankėn Qendrore tė Kosovės. Dėshiroj tė shpreh vlerėsimin tim ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 21.12.2010
Tė nderuar pjesėmarrės, Ėshtė gjithmonė kėnaqėsi tė takohemi nė fund tė vitit, pėr tė bėrė njė bilanc tė pėrmbledhur tė ēėshtjeve qė karakterizuan ecurinė e ekonomisė shqiptare dhe tė sektorit bankar gjatė vitit qė po mbyllet...
Publikuar nga Departamenti i Marrdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 17.12.2010
Tė nderuar kolegė, Ėshtė kėnaqėsi pėr mua qė tė ndaj me ju pėrvojėn tonė me krizėn, si dhe disa mendime lidhur me mėsimet kryesore pėr t’u nxjerrė pėr tė ardhmen. Kėndvėshtrimi im lidhur me kėtė ē%uF020ėshtje do tė pėrqendrohet nė rastin e Shqipėrisė, si njė ekonomi me tre...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 16.12.2010
Nė datat 14-15 dhjetor 2010 Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Ardian Fullani, mori pjesė nė seminarin e nivelit tė lartė tė organizuar nė Frankfurt, nė kuadėr tė Europrogramit me temė “Forcimi i mbikėqyrjes mikro dhe makroprudenciale”. Ky program ėshtė njė inicia...
Publikuar nga Departameni Marrdhėnieve me jashtė, Integrimit Europian dhe Komunikimit nė 16.12.2010
Pyetje: Qeveria parashikon qė pėr vitin 2010 tė ketė njė rritje ekonomike prej 4.1 pėr qind dhe nė 2011 njė rritje prej 5.5 pėr qind. A pėrkojnė kėto me vlerėsimet tuaja? Mendoni se drafti i buxhetit tė vitit 2011 qė ka prezantuar qeveria ėshtė njė draft realist?...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 01.12.2010

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.