.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr shtyp 2011


Nė mbėshtetje tė nenit 44, tė ligjit nr. 8269, datė 23.12.1997 “Pėr Bankėn e Shqipėrisė”, me propozimin e Guvernatorit, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė me vendimin nr. 90, datė 28.12.2011, vendosi tė zgjedhė dhe tė emėrojė nė funksionin e Zėvendėsguvernator...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 29.12.2011
Sa e parashikoni rritjen ekonomike pėr vitin 2011 dhe a do tė jetė kjo rritje pėr vitin e ardhshėm 4.3%, aq sa e ėshtė parashikuar nė buxhetin e shtetit? Shpresoj qė ke marrė informacionin e duhur nga deklarata e Bankės sė Shqipėrisė nė lidhje me zhvillimet ekonomike nė vend pė...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 29.12.2011
Sot, nė datėn 28 dhjetor 2011, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardh...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 28.12.2011
Nė mbledhjen e tij tė datės 28.12.2011, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn e interesit ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 28.12.2011
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, me vendimet nr. 50, datė 13.07.2011 “Pėr shtypjen e monedhave metalike pėr qėllime numizmatike, nė vitin 2012” dhe nr. 60, datė 31.08.2011 “Pėr shtypjen e monedhave pėr qėllime numizmatike, kushtuar Nėnė Terezės”...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 26.12.2011
Tė nderuar drejtues tė bankave, tė nderuar pjesėmarrės, takimi pėrmbyllės i vitit me Shoqatėn Shqiptare tė Bankave, tashmė i shndėrruar nė traditė tė komunikimit mes sektorit bankar dhe Bankės sė Shqipėrisė, ofron njė mundėsi mjaft tė mirė pėr tė bėrė njė bilanc tė shkurtėr tė re...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 23.12.2011
I nderuar z. Ministėr, Shkėlqesi Ambasadorė, tė nderuar zotėrinj deputetė, tė nderuar pėrfaqėsues tė medias dhe tė sistemit bankar, tė nderuar pjesėmarrės, ju uroj mirėseardhjen dhe ju falenderoj pėr pjesėmarrjen tuaj. Mua personalisht por dhe Bankės sė Shqipėrisė, prania juaj so...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 21.12.2011
Nė mbėshtetje tė kėrkesės sė nenit 69 tė ligjit nr. 8269, datė 23.12.1997 “Pėr Bankėn e Shqipėrisė”, i ndryshuar, dhe tė nenit 8 tė ligjit nr. 9962, datė 18.12.2006 “Pėr bankat nė Republikėn e Shqipėrisė”, pėr tė informuar Kuvendin e Republikės sė Shqipėri...
Sot, nė datėn 30 nėntor 2011, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė shqyrtoi dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e financiare nė vend si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 30.11.2011
Nė mbledhjen e tij tė datės 30.11.2011, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė ulė me 0.25 pikė pėrqindjeje normėn e interesit ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 30.11.2011

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.