.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr shtyp 2012

 


Zoti Guvernator, vitet e fundit i keni mėshuar vazhdimisht rėndėsisė sė koordinimit tė politikave monetare me politikat fiskale. Buxheti i vitit 2013 ėshtė njė buxhet mė agresiv nė kuptimin e niveleve tė parashikuara tė deficitit buxhetor dhe borxhit publik...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 24.12.2012
Tė nderuar drejtues tė bankave, nė pėrfundim tė kėtij viti kalendarik dhe financiar, po shfrytėzoj kėtė mundėsi pėr tė komunikuar me ju rreth arritjeve dhe sfidave tė sektorit bankar, me besimin qė ato do tė shėrbejnė pėr tė orientuar veprimet tona pėr vitin e ardhshėm...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 21.12.2012
Nė datėn 18 dhjetor 2012, me rastin e mbylljes sė vitit, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Ardian Fullani zhvilloi njė takim me publicistė tė njohur, analistė tė politikės dhe tė ekonomisė, gazetarė tė njohur tė shtypit tė shkruar dhe medias elektronike. Organizimi i kėtij ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 21.12.2012
Sot, nė datėn 20 dhjetor 2012, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardh...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 20.12.2012
Nė mbledhjen e tij tė datės 20.12.2012, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn e interesit ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 20.12.2012
Nė datėn 03.12.2012, nė Ministrinė e Financave u zhvillua mbledhja e Grupit Kėshillimor tė Stabilitetit Financiar (GKSF). Mbledhja u kryesua nga Ministri i Financave dhe nė tė morėn pjesė Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, Kryetari i Autoritetit tė Mbikėqyrjes Financiare, Drejto...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 18.12.2012
Pyetje: Cili ėshtė komenti juaj nė lidhje me projektbuxhetin e vitit tė ardhshėm? Pėrgjigje: Nga njė vėshtrim paraprak, buxheti i vitit tė ardhshėm parashikon tregues tė cilėt do tė vareshin nga realizimi i tė ardhurave dhe i shpenzimeve, si dhe nga miradministrimi i tyre...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 03.12.2012
Sot, nė datėn 27 nėntor 2012, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardhm...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 27.11.2012
Nė mbledhjen e tij tė datės 27.11.2012, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn e interesit ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 27.11.2012
Pėrshėndetje, sė pari, si shqiptar ndihem tejet i emocionuar qė ndodhem sot, nė vigjilje tė 100- vjetorit tė shtetit tonė kėtu nė Kosovė, vendin e Ymer Prizrenit, Hasan Prishtinės, Isa Boletinit dhe shumė patriotėve tė tjerė qė bėnė Shqipėrinė...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 26.11.2012

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.