.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr shtyp 2013

 


Nė datė 20 dhjetor 2013, me rastin e mbylljes sė vitit, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Ardian Fullani, zhvilloi njė takim me gazetarė tė medias tė shkruar dhe asaj elektronike, analistė tė politikės dhe tė ekonomisė, drejtues dhe pėrfaqėsues tė tjerė tė mediave nė Shqipėr...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 31.12.2013
Tė nderuar drejtorė tė bankave, shkėlqesia juaj Ambasador Sequi, i nderuar z. Ilahi, i nderuar z. Pencabligil, pjesė e kėnaqėsisė qė tė krijon pjesėmarrja nė kėtė takim tė fund vitit janė edhe momenti i reflektimit pėr sfidat dhe arritjet me tė cilat u pėrballėm kėtė vit, dhe pė...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 23.12.2013
Ndėrhyrjet nė tregun e parasė, gjatė tremujorit tė tretė tė vitit 2013, pėrfshijnė operacione tė tregut tė hapur pėr injektim tė likuiditetit dhe operacione tė pėrhershme, me qėllim strukturimin e portofolit tė BSH-sė. Sasia totale e likuiditetit tė injektuar ka rezultuar mesatar...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 23.12.2013
Nė datė 17 dhjetor 2013, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Ardian Fullani, mori pjesė nė takimin pėrmbyllės tė vitit me Shoqatėn Shqiptare tė Bankave...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 23.12.2013
Ndėrhyrjet nė tregun e parasė, gjatė tremujorit tė dytė tė vitit 2013, pėrfshijnė operacione tė tregut tė hapur pėr injektim likuiditeti. Sasia totale e likuiditetit tė injektuar ėshtė rritur nga mesatarisht nga 16.93 miliardė lekė nė tremujorin e parė, nė mesatarisht 18.81 milia...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 18.12.2013
Tė nderuar pėrfaqėsues tė medias, ditėt e fundit janė zhvilluar negociata intensive me Misionin e Fondit Monetar Ndėrkombėtar, pėr drejtimin e ardhshėm tė politikave ekonomike dhe financiare, qė do tė ndėrmarrin autoritetet shqiptare nė periudhėn afatmesme 2014 – 2016....
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 18.12.2013
Ndėrhyrjet nė tregun e parasė, gjatė tremujorit tė parė tė vitit 2013, pėrfshijnė operacione tė tregut tė hapur pėr injektim likuiditeti. Sasia totale e likuiditetit tė injektuar ėshtė rritur nga mesatarisht 16 miliardė lekė nė fund tė muajit dhjetor, nė mesatarisht 16.93 miliard...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 17.12.2013
Nė mbledhjen e tij tė datės 16.12.2013, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė ulė me 0.25 pikė pėrqindjeje...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 16.12.2013
Sot, nė datėn 16 dhjetor 2013, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardh...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 16.12.2013
Tė nderuar pjesėmarrės, ėshtė nder pėr mua tė marr pjesė nė kėtė konferencė tė rėndėsishme dhe gjej rastin tė falėnderoj organizatorėt pėr ftesėn...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 09.12.2013

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.