.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr shtyp 2015


Nė datėn 22 dhjetor 2015, me rastin e mbylljes sė vitit, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Gent Sejko, zhvilloi njė takim me gazetarė tė medias sė shkruar dhe asaj elektronike...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 22.12.2015
Nė mbledhjen e tij tė datės 16 dhjetor 2015, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, pėrveē vendimit pėr mbajtjen tė pandryshuar tė normės bazė tė interesit nė nivelin 1.75%, mori nė shqyrtim dhe vendosi...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 18.12.2015
Nė datėn 17 dhjetor 2015, nė ambientet e Bankės sė Shqipėrisė, u prezantua Raporti i Tranzicionit i Bankės Evropiane pėr Rindėrtim dhe Zhvillim (BERZH), 2015-2016...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARREDHENIEVE PUBLIKE nė 18.12.2015
Tė nderuar pėrfaqėsues tė BERZH-it, Tė dashur miq dhe kolegė, Dėshiroj ta filloj kėtė fjalė pėrshėndetėse, duke ju uruar mirėseardhjen nė ambientet e Bankės sė Shqipėrisė! Evenimenti pėr tė cilin jemi mbledhur sot ėshtė prezantimi i Raportit tė Tranzicionit tė Bankės Evropiane pė...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 17.12.2015
Sot, mė 16 dhjetor 2015, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin e Ndėrmjetėm tė Politikės Monetare...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 16.12.2015
Nė mbledhjen e ditės sė sotme, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim raportin e ndėrmjetėm tė politikės monetare. Kėshilli Mbikėqyrės konstatoi se, ndonėse tė pakta, tė dhėnat e reja ekonomike dhe monetare tė analizuara nė kėtė raport kanė qenė pėrgjithėsish...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 16.12.2015
Pyetje: Nė ēfarė faze ndodhet plani i nisur ndėrministerial pėr zgjidhjen e problemit tė kredive tė kėqija nė vend? Para pak ditėsh, nė Komisionin e Ekonomisė thatė se Banka e Shqipėrisė nė bashkėpunim me bankat e tjera ka bėrė tashmė njė seleksionim tė kompanive me kredi me prob...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 16.12.2015
1. Nė fillim tė nėntorit, qeveria rinovoi Eurobondin me njė shumė prej 450 milionė eurosh. A ėshtė konsultuar qeveria me Bankėn e Shqipėrisė mbi mėnyrėn si t’i shpenzojė kėto para?...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 14.12.2015
Banka e Shqipėrisė informon publikun se ka miratuar ndryshimin e emrit tė Bankės Credit Agricole nė Banka Amerikane e Investimeve...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 10.12.2015
I nderuar zoti Kryetar i Komisionit, Tė nderuar zonja dhe zotėrinj Deputetė, Hartimi dhe miratimi i buxhetit dhe paketės shoqėruese fiskale ėshtė njė moment mjaft i rėndėsishėm pėr konturimin e politikave ekonomike pėr vitin e ardhshėm...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Publikun nė 09.12.2015

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.