.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr shtyp 2017

 


Viti 2017 pėrkon me 25-vjetorin e krijimit tė sistemit bankar dynivelor nė Shqipėri dhe krijimin e Bankės sė Shqipėrisė si njė banke qendrore moderne. Gjatė kėtyre viteve, institucioni ynė ėshtė rritur dhe transformuar pa ndėrprerje. Sot 25 vite mė pas Banka e Shqipėrisė ka arrit...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 26.12.2017
I nderuar z. kryetar, Tė nderuar drejtues tė bankave, Tė dashur miq dhe kolegė, Si gjithmonė, ėshtė kėnaqėsi tė jem nė takimin pėrmbyllės tė vitit 2017 me drejtuesit e sistemit bankar nė Shqipėri, njė aktivitet ky i pėrvitshėm qė organizohet nėn kujdesin e Shoqatės Shqiptare t...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 21.12.2017
Tė nderuar pėrfaqėsues tė medias, Nė radhė tė parė, mė lejoni ta filloj pak mė ndryshe kėtė takim tonin, tė fundit pėr vitin 2017, duke ju falėnderuar, jo vetėm pėr pėrcjelljen e kujdesshme tė punės dhe tė mesazheve tė Bankės sė Shqipėrisė nė publik, por edhe pėr vėmendjen e vaz...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 20.12.2017
Nė kėtė konferencė tė fundit tė vitit dėshiroj tė bėj njė pėrmbledhje tė momenteve kryesore tė punės sė Bankės sė Shqipėrisė gjatė vitit 2017, natyrisht e fokusuar kjo nė prioritetet tona kryesore. *** Fillimisht do tė ndalem nė veprimtarinė e Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė ...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 20.12.2017
Sot, mė 20 dhjetor 2017, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin e ndėrmjetėm tė Politikės Monetare. Pasi diskutoi mbi zhvillimet ekonomike e monetare nė vend dhe mbi ecurinė e pritur tė tyre, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė ven...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 20.12.2017
Nesėr, datė 20.12.2017, do tė zhvillohet mbledhja e radhės sė Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė mbi vendimmarrjen e politikės monetare, sipas kalendarit tė publikuar nė faqen tonė tė internetit....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 19.12.2017
Tė nderuar pjesėmarrės, Mė lejoni t’ju uroj mirėseardhjen nė takimin pėrmbyllės tė Bankės sė Shqipėrisė me pėrfaqėsues tė medias, si dhe me disa prej studentėve mė tė talentuar nė fushėn e ekonomisė....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 15.12.2017
Nė datėn 15 dhjetor 2017, me rastin e mbylljes sė vitit, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Gent Sejko, zhvilloi njė takim me gazetarė tė medias sė shkruar dhe asaj elektronike, analistė tė ekonomisė, drejtues dhe pėrfaqėsues tė tjerė tė medias nė Shqipėri....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 15.12.2017
I nderuar zoti Ministėr, Tė nderuar pjesėmarrės, Duke ju uruar mirėseardhjen nė godinėn e Bankės sė Shqipėrisė, dėshiroj ta filloj fjalėn time me njė falėnderim pėr Ministrin e Shtetit pėr Diasporėn, zotin Majko, nė lidhje me nismėn e marrė prej tij pėr njė vėmendje mė tė madhe...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 11.12.2017
Mė 11 dhjetor 2017, nė ambientet e Bankės sė Shqipėrisė, u zhvillua njė takim i nivelit tė lartė midis Bankės sė Shqipėrisė, Ministrit tė Shtetit pėr Diasporėn, bankave tė nivelit tė dytė dhe subjekteve financiare jobanka tė angazhuara nė fushėn e transfertave monetare qė operojn...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 11.12.2017

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.