.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr Shtyp

Mė poshtė gjeni listėn e njoftimeve pėr shtyp tė Bankės sė Shqipėrisė.


Nė datėn 14 shtator 2017, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Gent Sejko, zhvilloi njė takim nė ambientet e Bankės sė Shqipėrisė, me Drejtorin e Bashkėpunimit Ekonomik dhe Zhvillimit pranė Sekretariatit tė Shtetit Zviceran pėr Ēėshtjet Ekonomike* (SECO), Ambasador Raymund Furr...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 14.09.2017
Nė datėn 13 shtator 2017, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Gent Sejko, zhvilloi takimin e parė zyrtar nė ambientet e Bankės sė Shqipėrisė, me Ambasadorin e Japonisė nė Tiranė, SH.T.Z. Makoto Ito....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 13.09.2017
Nė datėn 5 shtator 2017, Banka e Shqipėrisė organizoi workshopin “Faktoringu nė Shqipėri”, nė bashkėpunim me Bankėn Evropiane pėr Rindėrtim dhe Zhvillim (BERZH). Nė kėtė workshop morėn pjesė pėrfaqėsues tė Bankės sė Shqipėrisė, BERZH-it, bankave tregtare, institucione...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 05.09.2017
Informacioni i ri i pėrftuar gjatė tremujorit tė dytė tė vitit, tregon se ekonomia shqiptare vazhdon tė lėvizė nė njė trajektore rritėse. Kjo ecuri ėshtė ndihmuar nga pėrmirėsimi i mjedisit tė jashtėm, nga rritja e besimit nė ekonomi, si dhe nga njė mjedis financiar i brendshėm s...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 02.08.2017
Nesėr, datė 02.08.2017, do tė zhvillohet mbledhja e radhės sė Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė mbi vendimmarrjen e politikės monetare, sipas kalendarit tė publikuar nė faqen tonė tė internetit....
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 01.08.2017
Nė datat 13-14 korrik 2017 nė qytetin Karlsruhe, Gjermani, u zhvillua Konferenca e 7-tė pėr njė zhvillimin tė qėndrueshėm financiar nė mbėshtetje tė rezolutave tė Kombeve tė Bashkuara lidhur me “Objektivat e njė zhvillimi tė qėndrueshėm” dhe “Marrėveshjen e Pari...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 20.07.2017
Duke marrė shkas nga interesimi mediatik dhe nga ai i publikut tė gjerė mė nė veēanti, nė lidhje me blerjen, zotėrimin apo tregtimin e mundshėm tė parave virtuale, tė tilla si BITCOIN, Banka e Shqipėrisė e gjen me vend tė sjellė nė vėmendjen e opinionit publik se kuadri ligjor n...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 13.07.2017
Nė datat 10 -11 korrik 2017, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Gent Sejko mori pjesė nė konferencėn e nivelit tė lartė “Ripėrshpejtimi i konvergjencės nė Evropėn Qendrore, Lindore dhe Juglindore - roli i qeverisjes dhe institucioneve”, organizuar nga Banka Kombė...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 11.07.2017
Pyetje: Z. Guvernator ju falėnderoj jashtėzakonisht shumė qė na pritėt nė zyrėn tuaj. Fillimisht dua t’ju falėnderoj qė na keni pritur, dua t’ju uroj punė tė mbarė, duke qenė se kjo ėshtė intervista ime e parė qė ju marr. Edhe faleminderit nė kėtė momente duke e konsi...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 30.06.2017
Vendimet e marra nė fundjavė nga Banka e Italisė dhe Qeveria e Republikės sė Italisė, kanė sjellė ristrukturim tė plotė tė veprimtarisė sė grupit bankar “Veneto Banca”. Pjesa mė e mirė e veprimtarisė sė kėtij grupi, ku pėrfshihen edhe filialet e tij nė Shqipėri dhe nė...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 27.06.2017

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2012 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.